RCC wicemistrzem Śląska w rugby plażowym

MK / 2019-07-11

W ubiegłą sobotę na boisku plażowym przy Stadionie Ludowym w Sosnowcu odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Śląska i Zagłębia w Rugby Plażowym. Turniej zorganizowany został z okazji 15-lecia klubu Koliber Sosnowiec. Nasi zawodnicy, którzy reaktywowali sekcję seniorską, zajęli II miejsce w tych zawodach.

fot. Natalia

Udział w turnieju wzięło pięć drużyn: RC Częstochowa, Rugby Ruda Śląska, Koliber Sosnowiec (wystawił dwie ekipy) i Legia Rugby Warszawa. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. W pierwszym meczu nasza drużyna uległa Legii 4-9, a decydujące okazały się nasze braki kondycyjne, spowodowane dopiero co wznowionymi treningami, po ponad półrocznej przerwie. Kolejne mecze to już seria zwycięstw - 6:5 z Rudą Śląska, a także z obiema drużynami gospodarzy 9:3 i 7:5. Ostatecznie pozwoliło nam to cieszyć się z wicemistrzostwa Śląska.

Mimo, że nie trenowaliśmy od roku, a przed turniejem spotkaliśmy się zaledwie dwukrotnie, widać, że nasi zawodnicy nie zapomnieli jak się gra jajowatą piłką. Przez całe wakacje będziemy organizować cotygodniowe otwarte treningi, na które zapraszamy wszystkich powyżej 17 roku życia, którzy chcą spróbować sił w naszym sporcie (nie muszą wiedzieć czegokolwiek o rugby, wszystkiego ich nauczymy). Na koniec sierpnia zadecydujemy w naszym gronie, czy kontynuujemy spotkania we wrześniu i dalej. Ja jestem optymistą i wierzę, że na jesieni wystąpimy na co najmniej jednym turnieju siódemkowym - powiedział nam Michał Krzypkowski, odpowiedzialny za reaktywację sekcji seniorów w Rugby Club Częstochowa.

Skład RCC: Dawid Dróżdż, Michał Krzypkowski, Mateusz Nowak, Daniel Popczyk, Mateusz Sobański, Jakub Sterna, Mikołaj Weżgowiec.

Końcowa klasyfikacja: 1. Legia Rugby Warszawa 2. RC Częstochowa 3. Rugby Ruda Śląska
4. Koliber Sosnowiec I 5. Koliber Sosnowiec II

Zobacz też

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

V miejsce w MMM7!

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.