Częstochowski RTDiM za nami.

MK / 2018-10-29

W minioną niedzielę 125-cioro młodych zawodników wzięło udział w Regionalnym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Częstochowie. Gospodarze nie okazali się zbyt gościnni, gdyż wygrali rozgrywki w dwóch z trzech kategorii wiekowych. Cały turniej odbywał się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych (deszcz i niska temperatura), ale mimo to mali rugbiści wykazali się prawdziwym hartem ducha i walczyli na 100% na trzech boiskach.

fot. MK

Zimna aura w dniach poprzedzających turniej sprawiła, że z powodu przetrzebienia przez przeziębienia nie wystąpiły w Częstochowie trzy drużyny miniżaka (Gorce Raba Niżna, Juvenia Kraków i RCC IV), a także drużyna żaka Juvenii Kraków. W tej sytuacji w kategorii miniżaka wystąpiło 6 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy, z których dwa najlepsze awansowały do półfinałów, natomiast ekipy z 3. miejsc w grupach zmierzyły się w meczu o 5. miejsce w turnieju. W żaku natomiast mierzyły się tylko dwie drużyny - RCC i Rudy Śląskiej grając ze sobą trzy mecze. W młodziku obeszło się bez zmian i drużyny rozegrały ze sobą mecze w systemie każdy z każdym.

Jeśli chodzi o wyniki, to nasze ekipy w miniżaku uplasowały sie na pierwszym, czwartym i szóstym miejscu. Co ciekawe nasze drużyny (RCC II i III) spotkały się w grupie, a także półfinale (RCC I i II), gdzie zwycięzców wyłoniła dopiero dogrywka. Nasi żacy wygrali natomiast wszystkie swoje mecze i odebrali puchar i medale za pierwsze miejsce. Młodzicy tymczasem zajęli 4. miejsce w swojej kategorii, ale trzeba pamiętać, że nasza drużyna składa się praktycznie z całości z zawodników z młodszego rocznika i ten sezon ma za zadanie stworzyć kręgosłup, który będzie stanowił o sile tego zespołu w przyszłym roku.

O ocenę gry swoich zawodników poprosiliśmy trenera zwycięskiej drużyny miniżaków - Adama Marczewskiego: Pełen szacunek dla organizatorów oraz moich zawodników za grę w takich warunkach pogodowych. Pomimo zimna i padającego deszczu rozegraliśmy fajny turniej. Perfekcyjnie zagraliśmy w meczu finałowym pokonując powtórnie, ale i wyraźnie drużynę z Bolesławca. W tym meczu moi zawodnicy pokazali wszystko to czego uczyli się na treningach – doskonałą grę w obronie i bardzo skuteczny atak. Oby grali tak zawsze. 

Rugby Club Częstochowa reprezentowali:
Miniżak - RCC I: Daria Arciszewska, Kinga Dekasińska, Kacper Gładysz, Alan Godela, Jakub Kiedrzynek, Zuzanna Kokot, Kordian Laskowski, Julia Lubczyńska, Miłosz Pustuł, Natan Rupik.
Miniżak - RCC II: Beniamin Dendał, Bartosz Klimczak, Bartosz Kowalczuk, Laura Nieckarz, Kornelia Polańska, Jakub Rozpędek, Milena Sówka, Olgierd Zwolski.
Miniżak - RCC III: Patryk Całus, Michał Chlebowski, Oliwia Kauf, Oliwier Knapczyk, Marcel Łyczba, Milena Masłowska, Vanessa Muszrel, Maja Muszrel, Szymon Pietrzyk, Hubert Purgal.

Wyniki:

MINIŻAK

Grupa A

Hegemon 0-2 RCC I                                 

RCC I 2-1 Husar Bolesławiec                                            

Hegemon 0-3 Husar Bolesławiec                                    

Grupa B

Ruda Śl. 6-2 RCC II

RCC II 3-1 RCC III

Ruda Śl. 5-1 RCC III

Grupa A

 

Grupa B

1.

 RCC I

4-1

+3

6

 

1.

 Ruda Śl.

11-3

+ 8

6

2.

 Husar

4-2

+2

4

 

2.

 RCC II

5-7

- 2

4

3.

 Hegemon

0-5

- 5

2

 

3.

 RCC III

2-8

- 6

2

Półfinały

RCC I 5-2 RCC II                                                                      

Ruda Śl. 0-4 Husar

Mecz o 5. Miejsce

Hegemon 3-0 RCC III

Mecz o 3. Miejsce

Ruda Śl. 4-2 RCC II

Finał

RCC I 5-0 Husar

 

Klasyfikacja końcowa

 1. RCC I
 2. Husar Bolesławiec RC
 3. Rugby Ruda Śląska
 4. RCC II
 5. Hegemon Akademia Rugby
 6. RCC III

ŻAK

RCC 3-0 Ruda Śl.

RCC 5-2 Ruda Śl.

RCC 2-1 Ruda Śl.

1.

RCC

10-3

+ 7

9

2.

Ruda Śl.

3-10

- 7

3

 Klasyfikacja końcowa

 1. RCC
 2. Rugby Ruda Śląska 

MŁODZIK

Husar 0-5 Ruda Śl.

RCC 0-38 Juvenia

Husar 32-5 RCC

Juvenia 0-20 Ruda Śl.

Husar 0-29 Juvenia

Ruda Śl. 62-0 RCC

1.

Ruda Śl.

87-0

+ 87

9

2.

Juvenia

67-20

+ 47

7

3.

Husar

32-39

- 7

5

4.

RCC

5-132

- 127

3

Klasyfikacja końcowa

 1. Rugby Ruda Śląska
 2. Juvenia Kraków
 3. Husar Bolesławiec RC
 4. RCC

 

Turniej zorganizowany był w ramach zadania "Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie rugby" i był dofinansowany z środków budżetu Gminy Miasta Częstochowy.

Kategorie: #Szkółka Rugby

Zobacz też

RTDiM w Częstochowie już w niedzielę!

Chrzest bojowy młodzików na MMM7

Oświadczenie Zarządu w kwestii niedopuszczenia...

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży

28.10.2018

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

"O rugby nie wiedziałem nic"

Już w środę okazja, by stać się częścią Rugby Clubu Częstochowa. Z tej okazji zapytaliśmy ubiegłorocznych śmiałków, którzy wybrali się wówczas na nabór, o ich wrażenia związane z rozpoczęciem treningów.

1 lutego otwarty nabór do RCC!

Czy zastanawialiście się, skąd wzięliśmy 15 zawodników do gry w II lidze rugby w mieście, które nie ma wielkich rugbowych tradycji? Odpowiedź jest prosta - niemal każdy z nich przyszedł kiedyś na nabór organizowany przez Rugby Club Częstochowa. Teraz i Ty masz szansę stać się...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.