Oświadczenie Zarządu w kwestii niedopuszczenia obiektu do meczu 2 ligi

Zarząd / 2017-07-05

Zapewne, do wszystkich naszych kibiców dotarła już informacja, że zaplanowany na ostatnią sobotę mecz pomiędzy naszą drużyną a RC Biało - Czarni Nowy Sącz nie odbył się. Spotkanie nie doszło do skutku, ponieważ sędzia zawodów Adrian Pawlik zdecydował, że stan obiektu ze sztuczną murawą boiska przy ul. Limanowskiego na to nie pozwala.

fot. Krzysztof Bolkowski

W imieniu zarządu naszego klubu chcemy przeprosić naszych przyjaciół i kibiców, którzy poświęcili sobotnie popołudnie przychodząc na mecz i chcąc nas wspierać w tym spotkaniu, że musieli być świadkami tak nieprzyjemnej sytuacji.

Nie zamierzamy ukrywać, że decyzja sędziego jest dla nas niezrozumiała. Jak bardzo musiało się zmienić to boisko od 30 kwietnia 2017 roku, kiedy sędzia Janusz Wilk dopuścił do rozegrania na nim spotkania z Watahą Zielona Góra?

Skoro argumentacja sędziego przedstawiona w dniu zawodów mówi o nowych wytycznych ze strony kolegium sędziów i „ostrzejszej weryfikacji” boisk na których rozgrywane są zawody, spodziewamy się lawiny walkowerów na innych stadionach – tam gdzie słupy do rugby nie są na stałe wbudowane w ziemię, tam gdzie pole punktowe zaczyna się przed słupami, tam gdzie słupy nie posiadają atestów IRB czy tam gdzie kilka metrów od autu zaczyna się żwirowa bieżnia. Mając już bogate doświadczenia z rozgrywania oficjalnych zawodów rugbowych na wielu obiektach w Polsce, spodziewamy się, że nowe wytyczne ograniczą liczbę akceptowanych obiektów w skali kraju do ok. 5 boisk.

Czujemy się rozżaleni i sfrustrowani taką decyzją, która bardzo mocno uderza w cały nasz klub, począwszy od zawodników na kibicach kończąc.

Jednocześnie decyzja sędziego daje nam ostateczne potwierdzenie i jasność, że jedyne miejsce do rozgrywania zawodów ligowych istnieje dla nas na bocznym boisku trawiastym stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Limanowskiego. O ile liczyliśmy, że boisko ze sztuczną nawierzchnią będzie stanowiło alternatywę na szczególne sytuacje, tak dziś wiemy już, że jej nie mamy.

PS. Podjęcie decyzji by „ostrzejsze traktowanie” kwestii przygotowania boisk do zawodów rozpocząć od meczu 2 ligi w ostatniej kolejce rundy doskonale wpisuje się w poziom logiki i spójność wizji większości centralnych rugbowych inicjatyw na przestrzeni ostatnich lat, które obserwujemy z gorzkim smutkiem.

 

Zobacz też

Lider pokonany!

Rozpoczynamy rundę rewanżową

Nie było sposobu na Nowy Sącz

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.