Rozpoczynamy rundę rewanżową

TO / 2017-06-02

Po ostatnim zwycięstwie nad Miedziowymi Lubin, poprzeczka się nieco podnosi. Częstochowian w najbliższą niedzielę czeka rewanżowe starcie z ekipą z Rudy Śląskiej, która jak na razie z kompletem zwycięstw przewodzi stawce grupy południowej II ligi.

fot. Patrycja Uryć

W pierwszym meczu obu drużyn lepsze były rudzkie "Gryfy", pokonując RCC w stosunku 46:12. Od tej pory nasi niedzielni rywale nie stracili punktu, zdobywając we wszystkich spotkaniach także bonusy za 4 przyłożenia w meczu. 

Tym razem to jednak częstochowianie będą na własnym terenie. Zielono-czarni z jednej strony będą uskrzydleni po wysokim zwycięstwie z Lubinem, z drugiej jednak skład RCC ulegnie nieco zmianie na skutek kilku kontuzji odniesionych w tamtym spotkaniu. Niedzielny pojedynek zapowiada się tym bardziej ciekawie, że w tabeli panuje duży ścisk - aż trzy drużyny rywalizujące o drugie miejsce mają po 10 punktów po pierwszej rundzie rozgrywek.

Bez względu na potencjał obu ekip mecze RCC z drużyną z Rudy Śląskiej zawsze stały jak dotąd na wysokim poziomie i miejmy nadzieję, że i tym razem nie będzie inaczej, a wsparcie częstochowskiej publiczności pomoże w podtrzymaniu zwycięskiej passy na własnym boisku. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00 w niedzielę na bocznym boisku przy ul. Limanowskiego. Wstęp w cenie 5 zł.

Zobacz też

Nie było sposobu na Nowy Sącz

Przed RCC spotkanie w Nowym Sączu

Pewne zwycięstwo RCC

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.