Nie było sposobu na Nowy Sącz

TO / 2017-05-15

Niestety, w sobotnim meczu II ligi w Nowym Sączu gospodarze pokazali swoją wyższość, pokonując Rugby Club Częstochowa w stosunku 50:14.

fot. Olga Krzypkowska

Częstochowski zespół był tym razem osłabiony brakiem Karola Magnuckiego i Mikołaja Szpondowskiego, którzy w tym samym dniu mieli zawody w siedmioosobowej odmianie rugby w barwach macierzystego klubu z Bełchatowa. Co ciekawe, w drużynie z Nowego Sącza zaprezentował się wypożyczony w tym sezonie wychowanek naszego klubu, Marcel Puczka, a także Dominik Słaby, który swego czasu reprezentował RCC w lidze regionalnej. 

Biało-Czarni już w pierwszych akcjach meczu zdominowali fizycznie nasz zespół, co najbardziej widoczne było w młynach dyktowanych. A tych w trakcie spotkania nie brakowało, ponieważ obie drużyny miały bardzo często problem ze złapaniem śliskiej od deszczu piłki. Miejscowi nadzwyczaj chętnie podejmowali również walkę w przegrupowaniach po ofensywnych wejściach naszych zawodników. Po odzyskaniu piłki gracze z Nowego Sącza potrafili skutecznie przebijać się przez środek częstochowskiej linii obrony, a w szczególności we znaki naszym zawodnikom dawał się grający na pozycji pierwszego centra Damian Zając.

Przy prowadzeniu Biało-Czarnych trzema przyłożeniami, po szeroko rozegranej akcji ataku RCC wreszcie znalazł się na polu obronnym gospodarzy. Po kilku kolejnych fazach gry pierwsze punkty dla częstochowian zdobył Michał Krzypkowski. Niestety, gracze z Nowego Sącza jeszcze przed przerwą zdołali podwyższyć prowadzenie, zdobywając czwarte przyłożenie gwarantujące im w spotkaniu punkt bonusowy.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Zawodnicy Biało-Czarnych skutecznie wykorzystywali swoją przewagę fizyczną oraz doświadczenie zdobyte na pierwszoligowych boiskach. W utrzymaniu siłowego stylu gry pomagały im również warunki pogodowe. Częstochowian było stać jedynie na jedno przyłożenie w wykonaniu Krzysztofa Goli i było to zdecydowanie zbyt mało, żeby powalczyć o wyrównany wynik w tym spotkaniu. 

Mimo niekorzystnego wyniku, trzeba zauważyć, że RCC ma za sobą już dwa teoretycznie najtrudniejsze mecze w grupie, bo za takie należy uznać wyjazdy do Rudy Śląskiej i Nowego Sącza. To pozwala mieć nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej. Najbliższa okazja do rehabilitacji w niedzielę 21 maja, kiedy do Częstochowy przyjadą Miedziowi Lubin. Początek tego meczu o godzinie 15.00.

Biało-Czarni Nowy Sącz   Rugby Club Częstochowa
60' Grzegorz Kafarski 1 Daniel Królak
Dominik Słaby 2 Karol Balsam
Piotr Jabrocki 3 Piotr Bartkowiak
39' Piotr Opoka 4 Patryk Górak
Łukasz Kaczor 5 Dawid Dróżdż
Grzegorz Goliński 6 Mateusz Nowak
Michał Lisowski 7 Radosław Rokosz
Artur Stawiarski 8 Michał Krzypkowski
Dariusz Janik 9 Grzegorz Szkopiak
Juliusz Krawiec 10 Krzysztof Gola
Przemysław Filar 11 Tomasz Ociepa
Dominik Zając 12 Mariusz Kapica
Marcin Olszewski 13 Patryk Weżgowiec
Patryk Okrajek 14 Michał Jureczko
Michał Żygłowicz 15 Mateusz Pułtorak
Rezerwowi
50' Konrad Jawor 16  
50' 39' Marcel Puczka 17  
60' Tomasz Pancerz 18  
  19  
  20  
  21  
  22  
  23  
Punkty

50

-

14

Zobacz też

Pewne zwycięstwo RCC

Przed RCC spotkanie w Nowym Sączu

Liga wraca do Częstochowy!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.