Przed RCC spotkanie w Nowym Sączu

TO / 2017-05-09

Po pierwszym tegorocznym zwycięstwie nad zespołem z Zielonej Góry, Rugby Club Częstochowa wybierze się w sobotę na trudny wyjazd, w którym zmierzy się ze spadkowiczem z I ligi, Biało-Czarnymi Nowy Sącz.

fot. Patrycja Uryć


Zespół z Małopolski, podobnie jak RCC, rozegrał jak dotąd dwa mecze. Zwyciężył pewnie z Miedziowymi Lubin na własnym terenie, ale w ostatniej kolejce, grając w mocno osłabionym składzie, uległ nadspodziewanie wysoko liderowi tabeli z Rudy Śląskiej.
Częstochowianie zmierzą się z ekipą z Nowego Sącza w klasycznej odmianie rugby dopiero po raz drugi w historii. W meczu rozegranym w 2009 roku w ówczesnej lidze regionalnej zwyciężyli Biało-Czarni. Czy tym razem uda się rewanż? Doświadczenie nowosądeckich rugbistów sugeruje, że nie będzie o to łatwo. O tym, kto tym razem będzie górą, przekonamy się w sobotę 13 kwietnia. Mecz w Nowym Sączu rozpocznie się o godzinie 16.00.

Zobacz też

Pewne zwycięstwo RCC

Liga wraca do Częstochowy!

Mini-przewodnik po zasadach rugby

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.