Pewne zwycięstwo RCC

TO / 2017-05-02

W pierwszym tegorocznym meczu przed własną publicznością częstochowianie pokonali Watahę Zielona Góra w stosunku 37:10.

fot. Patrycja Uryć

Pierwsza część meczu w zdecydowanej większości toczyła się na połowie przeciwnika. O ile zielonogórzanie byli mocniejsi w stałym fragmencie młyna dyktowanego, tak otwartej grze niemal każde wejście w kontakt zawodników RCC przynosiło kilka zdobytych metrów. Już po kilku minutach w ten sposób przyłożenie dla częstochowskiej ekipy zdobył Daniel Królak, a chwilę później tego samego dokonał Karol Magnucki.

Słabiej wyglądało zaangażowanie naszych zawodników w grze obronnej, jednak goście zwykle nie potrafili wykorzystać dogodnych dla siebie sytuacji, wielokrotnie gubiąc piłkę. Dzięki takim prezentom ze strony przyjezdnych nasz zespół odzyskał piłkę w polu obronnym rywali, a po kilku fazach gry po raz kolejny na pole przyłożeń przedarł się Królak. W końcówce pierwszej połowy zielonogórzanie stworzyli kilka groźnych sytuacji, zdobywając ostatecznie jedno przyłożenie. Jeszcze przed przerwą dziurę w obronie Watahy znalazł Mateusz Pułtorak, gwarantując naszej drużynie punkt bonusowy za zdobycie czterech przyłożeń w meczu.

Po zmianie stron nieco lepiej wydawała się prezentować nasza obrona. Nawet po przegranych młynach goście mieli problem z rozegraniem piłki dzięki szybkim wyjściom do szarży ze strony rwaczy RCC oraz łącznika młyna Grzegorza Szkopiaka. Kolejne punkty dla częstochowian zdobył grający tym razem w młynie Mateusz Nowak.

Po ogromnej pracy wykonanej w pierwszej części gry przez graczy tej formacji, coraz częściej uruchamiany był także atak naszej drużyny. To poskutkowało przyłożeniami Krzysztofa Goli, który często decydował się na odważne indywidualne wejścia, oraz Radosława Rokosza po akcji na lewym skrzydle w końcówce spotkania. W ostatniej akcji meczu goście z Zielonej Góry stworzyli jeszcze zagrożenie po drugiej stronie boiska. W pierwszym momencie przed stratą przyłożenia nasz zespół uratowała efektowna szarża Mateusza Nowaka. Niestety, po wrzucie z autu nasi zawodnicy stracili piłkę i kolejna szansa została już wykorzystana przez rywali, którzy zdobyli drugie przyłożenie w tym meczu.

Po niedzielnym spotkaniu częstochowianie przeskoczyli na drugie miejsce w tabeli z pięcioma punktami. Tyle samo mają zielonogórzanie oraz Biało-Czarni Nowy Sącz, z którymi zawodnicy RCC zmierzą się na wyjeździe 13 maja.

Rugby Club Częstochowa   Wataha Zielona Góra
Piotr Bartkowiak 1 Oskar Piotrowski 50'
Daniel Popczyk 2 Dominik Jędrzejczyk
Karol Magnucki 3 Patryk Dziok
30' Daniel Królak 4 Grzegorz Kaźmierczak 50'
Dawid Dróżdż 5 Paweł Szewczyk 20'
Mateusz Nowak 6 Mateusz Lentowczyk
Mikołaj Szpondowski 7 Sebastian Cekus 60'
Michał Krzypkowski 8 Michał Kopczyński
Grzegorz Szkopiak 9 Bartłomiej Wierciński
Krzysztof Gola 10 Dariusz Krause
75' Tomasz Ociepa 11 Michał Jucha
Mariusz Kapica 12 Przemysław Kindra 20'
Patryk Weżgowiec 13 Krystian Goluda 10'
Radosław Rokosz 14 Maciej Wielgosz 70'
Mateusz Pułtorak 15 Filip Fleury
Rezerwowi
30' Patryk Górak 16 Wojciech Grywalski 50'
75' Maciej Bednarski 17 Łukasz Kowalewski 20'
Sylwester Kowalczyk 18 Łukasz Smejlik 50'
  19 Bartosz Kata 60'
  20 Krzysztof Polak 20'
  21 Krzysztof Śledź 10'
  22 Przemysław Stanul 70'
  23 Jakub Siuba
Punkty

37

-

10

Zobacz też

Liga wraca do Częstochowy!

Mini-przewodnik po zasadach rugby

Inauguracja sezonu dla Rudy Śl.

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.