Sekcje młodzieżowe grały w Łodzi

TO / 2017-04-25

W minioną sobotę odbył się Memoriał im. Mirosława Wojtani, w którym uczestniczyli młodzi zawodnicy RCC. W kategorii żaka występowali oni w barwach klubu z Nowej Huty, ale za to w kategorii miniżaka mieliśmy aż 2 częstochowskie drużyny.

Pierwsza drużyna miniżaków RCC pokonała w początkowej fazie zawodów Orkana Sochaczew oraz SP 5 z Poznania, jednak w meczu o pierwsze miejsce w grupie uległa Arce Gdynia. Również drugiej drużynie RCC w tej kategorii wiekowej niewiele brakło do walki o czołowe miejsca. Dwa wygrane mecze i dwa remisy (ze zwycięzcą grupy UKS Lubień oraz Husarią Kalisz) sprawiły, że brakło tylko jednego punktu do zajęcia pierwszej lokaty w pięciozespołowej grupie.

Tym samym oba zespoły zakwalifikowały się do walki o miejsca 5.-8. w turnieju. W nim nasz pierwszy zespół odniósł zwycięstwo ze Spartą Jarocin. Wystarczyło to do zajęcia odpowiednio 6. i 8. miejsca przez młodych reprezentantów RCC. Biorąc pod uwagę, że w turnieju wzięło udział aż 19 zespołów, należy uznać to za całkiem niezły wynik i trzymać kciuki za to, aby dalej tak dobrze rozwijały się najmłodsze sekcje rugby w naszym mieście. 

Z kolei w kategorii żaka, gdzie w barwach Nowa Huta Rugby Klub grało kilku wychowanków naszego klubu, zespół ten zajął ostatnie miejsce w zawodach bez wygranego spotkania.

 

Pełne wyniki turnieju

Kategorie: #Szkółka Rugby

Zobacz też

Mini-przewodnik po zasadach rugby

Inauguracja sezonu dla Rudy Śl.

Zostań Patronem RCC

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży

28.10.2018

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

"O rugby nie wiedziałem nic"

Już w środę okazja, by stać się częścią Rugby Clubu Częstochowa. Z tej okazji zapytaliśmy ubiegłorocznych śmiałków, którzy wybrali się wówczas na nabór, o ich wrażenia związane z rozpoczęciem treningów.

1 lutego otwarty nabór do RCC!

Czy zastanawialiście się, skąd wzięliśmy 15 zawodników do gry w II lidze rugby w mieście, które nie ma wielkich rugbowych tradycji? Odpowiedź jest prosta - niemal każdy z nich przyszedł kiedyś na nabór organizowany przez Rugby Club Częstochowa. Teraz i Ty masz szansę stać się...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.