W niedzielę kolejne emocje

Tomasz Ociepa / 2009-04-04

W najbliższą niedzielę Rugby Club Częstochowa zmierzy się z Juvenią II Kraków. Będzie to pierwszy mecz Regionalnej Ligi Rugby rozegrany w Częstochowie od powołania tych rozgrywek do życia jesienią ub. r.

Faworytem meczu, jak i całej grupy śląsko-małopolskiej, są krakowianie. Nie powinniśmy jednak być świadkami aż takiej różnicy klas, jaką było widać w minioną sobotę, kiedy drużyna z czeskiego Havirova w sparingu rozniosła gospodarzy 79:12. Liczyć można, że solidnie przepracowana zima, a także analiza błędów z ostatniego z meczu towarzyskiego, zaowocuje wyrównaną walką z Juvenią. O tym, że młoda częstochowska drużyna potrafi stawić opór rezerwom Juvenii, przekonać się można było w pierwszym meczu tych drużyn na krakowskich Błoniach, gdzie przez długi czas częstochowianie zamykali rywali na ich własnej połowie. Z drugiej strony, tamten mecz, jak i drugi rozegrany dotychczas przez RC Częstochowa w regionalnej lidze (w Sosnowcu), zakończyły się ostatecznie wyraźnymi porażkami, dlatego trudno wymagać już teraz zwycięstwa. - Czeka nas naprawdę ciężki mecz, w drużynie Juvenii grać będą nawet zawodnicy z doświadczeniem I-ligowym. My ze swojej strony zrobimy jednak wszystko, żeby tego meczu nie wspominali najlepiej - zapowiada trener częstochowian Mateusz Nowak. Mecz rozpocznie się 5 kwietnia o godz. 13.00 na bocznym boisku obiektu przy ul. Kopalnianej w Dźbowie. Wstęp wolny.

Zobacz też

Czeska lekcja rugby

Czesi przyjadą do Częstochowy

Mecz z Juvenią o 13.00

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.