Pierwsze treningi na murawie

TO / 2017-03-21

Po okresie zimowym, wypełnionym treningami na sali i siłowni, zawodnicy Rugby Clubu Częstochowa wrócili tam, gdzie czują się najlepiej, czyli na murawę.

Pierwszy trening na boisku odbył się tydzień temu. Zajęcia na świeżym powietrzu pozytywnie wpłynęły na nastrój w drużynie, jako że treningi na sali, które stanowiły jedyną okazję do kontaku z piłką przez kilka ostatnich miesięcy, mocno ograniczają możliwości treningu rugby.

Na długie przygotowania do sezonu jednak nie ma czasu, bowiem już 1 kwietnia częstochowscy rugbiści wybiorą się na pierwszy ligowy pojedynek do Rudy Śląskiej. Jak przygotowania do sezonu ocenia trener zespołu, Mateusz Nowak? 

- Treningi na sali, siłowni czy bieżni to jednak nie to samo, co robimy przez resztę roku, także ciężko na ten moment powiedzieć, że czujemy się w pełni przygotowani do sezonu. Brakuje jeszcze tego "ogrania" i treningów na boisku, ale też ma to swoje dobre strony, bo głód gry i chęć to tego, żeby wyjść na boisko, są znacznie większe.

Zobacz też

Zostań Patronem RCC

Szesnastka najlepsza wśród gimnazjów

Częstochowska Liga Rugby nabiera rozpędu

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży

28.10.2018

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

"O rugby nie wiedziałem nic"

Już w środę okazja, by stać się częścią Rugby Clubu Częstochowa. Z tej okazji zapytaliśmy ubiegłorocznych śmiałków, którzy wybrali się wówczas na nabór, o ich wrażenia związane z rozpoczęciem treningów.

1 lutego otwarty nabór do RCC!

Czy zastanawialiście się, skąd wzięliśmy 15 zawodników do gry w II lidze rugby w mieście, które nie ma wielkich rugbowych tradycji? Odpowiedź jest prosta - niemal każdy z nich przyszedł kiedyś na nabór organizowany przez Rugby Club Częstochowa. Teraz i Ty masz szansę stać się...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.