Wyróżniono najlepszych zawodników RCC

RB / 2017-01-16

W ten weekend w naszym klubie odbyła się noworoczna gala podsumowująca miniony rok. Frekwencja dopisała. Oprócz obecnych jak i byłych zawodników gościliśmy przedstawicieli władz miasta Częstochowa, sponsorów, działaczy oraz przyjaciół klubu. Tego wieczoru zarząd złożył podziękowania osobom, które w ubiegłym roku w znacznym stopniu pomagały klubowi i brały aktywny udział w jego życiu.

fot. Olga Krzypkowska

Najważniejszy wydarzeniem gali było rozdanie nagród dla zawodników w trzech kategoriach; Debiut roku 2016, Postęp roku 2016 i Zawodnik roku 2016.

 

Tytuł Debiutu roku 2016 przyznano młodemu zawodnikowi, Michałowi Hutnemu, który swój piętnastkowy debiut zaliczył jesienią w meczu z Lubinem. Tak o swoim sukcesie wypowiadał się laureat:

Z całą pewnością czuje się wyróżniony, przyznanie mi tego tytułu w dużym stopniu daje mi poczucie, ze podjęcie tej gry było warte każdej minuty na nią przeznaczonej. Bardzo miło, że moje zaangażowanie w treningi i mecze zostało w ten sposób uhonorowane, choć nie ukrywam że nie czuję się w pełni "godzien" takiej nagrody. Nie wynika to z jakiegoś zaniżonego poczucia wartości, a bardziej ze świadomości, ze w dyscyplinie, w której tak silny nacisk jest kładziony na skoordynowanie działań 15-osobowej drużyny, indywidualne występy graczy nie są aż tak ważne w kontekście całości gry, aby wyróżnić je w ten sposób. Niemniej jeszcze raz podkreślam, dziękuję za pamięć i przyznanie tytułu, naprawdę doceniam ten gest.

Jest to zastrzyk motywacji do podjęcia dalszych starań i wysiłków, myślę ze szczególnie teraz, podczas zimy może się to przydać, ze względu na zmiany w trybie treningów. Trzeba będzie pracować przez najbliższy okres, aby na wiosnę spełnić oczekiwania trenerów i móc przed samym sobą przyznać że "zrobiło się wszystko, co się da".

 

Nagroda Postęp roku 2016 została wręczona Dawidowi Dróżdżowi. Rozpoczął on swoją przygodę z rugby w 2015 roku i systematycznie zwiększał swoje umiejętności gry. Poprzez swoją ofiarną grę na boisku zawsze pozostawia mnóstwo zdrowia. Sam zainteresowany tak mówił o swojej nominacji:

Bardzo miłe uczucie, kiedy zostaje się wyróżniony za pracę włożoną na treningach i ofiarność na meczach. Kiedy trener Mateusz opowiadał o osobie, która dostanie to wyróżnienie i na koniec dodał, że chodzi o "dziadka"  uśmiech sam cisnął się na twarz i gościł jeszcze długo po tym jak odebrałem nagrodę i wróciłem na swoje miejsce.

Sezon zakończyłem z kontuzją stawu skokowego. Teraz jestem bardzo zmotywowany, aby ciężko pracować w okresie przygotowawczym i zwiększyć swoje możliwości fizyczne, żeby grać na wyższym poziomie. W końcu nagroda zobowiązuje.

 

Wybór Zawodnika roku 2016 nie był dla nikogo zaskoczeniem. Zwycięzcą kategorii został, nie po raz pierwszy i prawdopodobnie nie po raz ostatni, zawodnik niezwykle skromny i pełen energii. Motor napędowy drużyny – Michał Krzypkowski. Tak podsumował swoją wygraną:

Musze powiedzieć nieskromnie, że spodziewałem się tej nagrody. Poprzedni rok w moim wykonaniu był bardzo dobry, ale tak samo było z całą naszą drużyną. Rugby to sport zespołowy i gdyby nie cala ekipa, nie uzyskalibyśmy tak dobrych wyników. Mam nadzieję,  że w tym roku uda nam się je co najmniej powtórzyć.

Podziękowania za wspólny wysiłek podjęty w celu rozwoju częstochowskiego rugby otrzymali także sponsorzy, trenerzy grup młodzieżowych oraz przyjaciele klubu, kórzy wspierają jego działania na wielu płaszczyznach. Tym akcentem ostatecznie zamknęliśmy rok 2016 w naszym klubie. Przed nami nowy sezon, nowi przeciwnicy i nowe wyzwania.Zimowy okres przygotowawczy w pełni. Trenerzy ciężko pracują nad formą zawodników przed wiosenną rundą.

Już niedługo, bo 1 lutego, odbędzie się nabór do Rugby Clubu Częstochowa, więc jeśli i Ty chciałbyś zostać zawodnikiem Rugby Clubu Częstohowa i móc cieszyć się wyróżnieniami za swoją ciężką pracę na treningach i meczach, nic straconego. Przyjdź i dołącz do nas! 

Zobacz też

Przekaż 1% podatku na RCC

Częstochowskie szkoły w krajowej elicie

Finał SLRT woj. Śląskiego

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.