Przekaż 1% podatku na RCC

RB / 2017-01-13

Nowy rok a więc i nowe wyzwania przed Rugby Clubem Częstochowa. W głosowaniu w sprawie Budżetu Obywatelskiego, które odbyło się pod koniec ubiegłego roku, 6 projektów związanych z rugby zdobyło Waszą aprobatę i dzięki temu częstochowska młodzież będzie miała okazję brać udział w zajęciach szkoleniowych z tej właśnie dyscypliny. To nie koniec, jeśli chodzi o możliwość wsparcia rozwoju rugby w naszym mieście!

fot. Olga Krzypkowska

W ostatnich latach rugby w naszym mieście systematycznie zwiększa liczbę zwolenników. Częstochowskie szkoły zdobywały wysokie miejsca w turniejach wojewódzkich, jak i krajowych. Wsparcie RCC poprzez inicjatywę obywatelską pozwoli na jeszcze większe sukcesy, poprzez organizowanie dodatkowych zajęć dla dzieci i młodzieży.
Seniorzy w ubiegłym roku zdobyli 7. miejsce w Polsce w olimpijskiej odmianie rugby, co jest jak dotąd największym osiągnięciem klubu. W klasycznej odmianie, czyli piętnastoosobowej nasi rugbiści zajęli 4 miejsce w Pucharze 2 Ligi. Biorąc pod uwagę, że ten sezon dla wielu zawodników był pierwszą okazją do gry w prawdziwe rugby, jest to ogromne osiągnięcie.
W tym roku planujemy poprawić wynik z zeszłego roku. Patrząc na postęp, jaki zawodnicy robą z treningu na trening, przeskoczenie 4 miejsca wydaje się być w naszym zasięgu.
Tych sukcesów nie udało by się osiągnąć bez Państwa wsparcia.

Wszystkie te działania RCC można wspomóc finansowo, nie wydając ani grosza ze swojej kieszeni. Należy jedynie w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT) wypełnić rubryki zatytułowane "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP" następującymi danymi:
- w polu "Nr KRS": 0000270261

- w polu "Cel szczegółowy 1%": RUGBY 10

- w polu "Wnioskowana kwota" należy wpisać kwotę wynoszącą 1% wyliczonego podatku za 2016 rok.


Obecny rok będzie więc dla RCC kontynuacją założeń z poprzedniego roku. Rozwój organizacyjny klubu oraz idący za nim progres sportowy to kolejne etapy budowania silnej pozycji i popularyzacji rugby w naszym mieście. Dokładając tę małą "cegiełkę" możecie wspomóc nas w realizacji tego celu.

Kategorie: #Działalność RCC

Zobacz też

Częstochowskie szkoły w krajowej elicie

Finał SLRT woj. Śląskiego

Michał Krzypkowski: "Rzeczywistość okazała...

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.