Finał SLRT woj. Śląskiego

MH / 2016-12-09

5. grudnia Hala Sportowa Częstochowa stała się miejscem zmagań dzieci w rozgrywkach Finału Województwa Śląskiego Szkolnej Ligi Rugby Tag. Aż 12 drużyn rywalizowało w 3 kategoriach wiekowych.

Do finałów awansowało 6 drużyn z Częstochowy i 6 z Rudy Śląskiej. Pośród klas czwartych najlepsza okazała się reprezentacja SP 22 w Częstochowie, której zawodnicy wygrali wszystkie mecze, ostatecznie osiągając bilans 16 przyłożeń w trzech meczach. Drugie miejsce przypadło SP 36 z Rudy Śląskiej, zaś na trzecim miejscu uplasowała się ponownie częstochowska drużyna z SP 52. Klasyfikację zamknęła SP 41 ze Śląska.

Tabelę klas piątych, podobnie jak w przypadku młodszego rocznika, otwierały dzieci z Częstochowy, lecz tym razem laur zwycięstwa przypadł SP 52. Niższe stopnie podium zajęły kolejno SP 36 i SP 35 z Rudy Śląskiej. Zwycięska szkoła z poprzedniej grupy musiała tym razem zadowolić się ostatnim miejscem. Na turnieju nie pojawiła się drużyna klas szóstych SP 41, przez co w grze o zwycięstwo w tej kategorii wiekowej brały udział tylko 3 drużyny. Ponownie po wygraną sięgnęła SP 52, pokonując 5:4 SP 22, której przypadło miejsce drugie. Na miejscu trzecim zmagania zakończyła SP 36.

Kategorie: #Szkolna Liga Rugby

Zobacz też

Michał Krzypkowski: "Rzeczywistość okazała...

Za nami pierwszy turniej CzLR

Częstochowianie zadecydowali!

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.