Częstochowianie zadecydowali!

MH / 2016-11-16

W dniach 22.-30. października w naszym mieście odbywała się ankieta w sprawie zadań Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie. Pośród zwycięskich propozycji są również te dotyczące rugby!

W 11 dzielnicach zgłoszone zostały wnioski o dofinansowanie dla ogólnodostępnych treningów rugby dla dzieci i młodzieży. Ich celem jest umożliwienie bezpłatnego zapoznania się z dyscypliną młodym częstochowianom i podjęcia dalszego rozwijania swoich umiejętności. Dzięki tym funduszom, szkoły otrzymują sprzęt potrzebny do prowadzenia zajęć, a także pomoc dydaktyczną.

6 z 11 projektów wygrało w następujących dzielnicach:

Dźbów; 1,500 zł
Gnaszyn-Kawodrza; 1,000 zł
Grabówka; 5,000 zł
Lisiniec; 3,000 zł
Trzech Wieszczów; 2,500 zł
Tysiąclecie; 1,000 zł

Sumarycznie projekty uzyskały kwotę 14,000 zł. Z całą pewnością przyczyni się to do popularyzacji rugby wśród dzieci i młodzieży.

Niestety, projekt remontu boiska przy ul. Żabiej w sąsiedztwie SP 22 i Parku im. Narutowicza nie cieszył się wystarczającą popularnością wśród mieszkańców dzielnicy Zawodzie Dąbie. Warto w tym miejscu nadmienić, że na renowacji skorzystałoby także częstochowskie rugby, bowiem w SP 22 od dłuższego czasu odbywają się zajęcia pozalekcyjne właśnie w tej dyscyplinie, które przynoszą efekty – szkoła odnosi sukcesy w Częstochowskiej Lidze Rugby, a wielu jej uczniów gra również w sekcjach młodzieżowych Rugby Clubu Częstochowa.

Pomimo połowicznego sukcesu powyższych zadań w ankiecie Budżetu Obywatelskiego, nie pozostaje nam nic innego jak cieszyć się z takiego poparcia, jakie nasza dyscyplina uzyskała – daje nam to znak, że ponad 10 lat aktywności RCC w Częstochowie pozostawiło znak w świadomości obywateli, którzy nie tylko o częstochowskim rugby wiedzą, ale też i częstochowskiego rugby chcą – jak na razie – w szkołach.

Zobacz też

Rugby znów obecne w Budżecie Obywatelskim!

Porażka w ładnym stylu

W sobotę walka o finał

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie rozgrywek szkolnych

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.