Rugby znów obecne w Budżecie Obywatelskim!

MN / 2016-10-21

Po rocznej przerwie w Częstochowskim budżecie obywatelskim znów obecne będą projekty związane z rugby. Wszystkich, którym rozwój naszej dyscypliny, zwłaszcza wśród najmłodszych, leży na sercu zapraszamy do głosowania, które potrwa od 22 do 30 października.

Najpoważniejsze z zadań zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego, które ma częściowy związek z rugby, to zadanie z dzielnicy Zawodzie Dąbie pod nazwą “Remont boiska przy ul. Żabiej w sąsiedztwie SP 22 i Parku im. Narutowicza”. To średniej wielkości boisko trawiaste, z którego korzystają na co dzień uczniowie szkoły, a które znajduje się aktualnie w bardzo złym stanie. W szkole SP 22 rugby obecne jest w znacznym wymiarze. Uczniowie od lat rywalizują w Częstochowskiej Lidze Rugby, a wielu z nich trenuje także w RCC dzięki zajęciom pozalekcyjnym, jakie nasz klub we współpracy ze szkołą prowadzi na jej obiektach.

Realizacja tego zadania stworzy więc znacznie lesze warunki szkole do prowadzenia zajęć W-F, a jednocześnie otworzy możliwość bezpieczniejszych i efektywniejszych treningów dla wielu adeptów rugby.

Nr 456: Remont boiska przy ul. Żabiej w sąsiedztwie SP 22 i Parku im. Narutowicza
Wniosek dzielnicowy. Dzielnica: Zawodzie-Dąbie

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego znalazło się również 11 zadań dzielnicowych, których celem jest sfinansowanie dodatkowych bezpłatnych zajęć z rugby w wielu częstochowskich dzielnicach.

Jest to 11 odrębnych zadań, na które mogą głosować jedynie mieszkańcy właściwej dzielnicy. Wszystkie one noszą tę samą nazwę:

Ogólnodostępne treningi rugby dla dzieci i młodzieży

I dotyczą następujących dzielnic: 

 • Nr 469: Dzielnica: Tysiąclecie
 • Nr 473: Dzielnica: Mirów
 • Nr 474: Dzielnica: Gnaszyn - Kawodrza
 • Nr 475: Dzielnica: Północ
 • Nr 476: Dzielnica: Raków
 • Nr 478: Dzielnica: Stare Miasto
 • Nr 479: Dzielnica: Lisiniec
 • Nr 480: Dzielnica: Podjasnogórska
 • Nr 481: Dzielnica: Grabówka
 • Nr 482: Dzielnica: Trzech Wieszczów
 • Nr 483: Dzielnica: Dźbów

Jest to więc szansa dla wszystkich mieszkańców tych dzielnic na bezpośrednie przyczynienie się do popularyzacji rugby dzięki organizacji takich zajęć w swojej okolicy, na które dzieci i młodzież będą mogły uczęszczać bezpłatnie.

Nigdy nie głosowałeś w Budżecie Obywatelskim?

Każdy mieszkaniec Częstochowy, który ukończył 13 lat ma prawo oddać głos na wybrane przez siebie projekty. Głosowanie trwa w tym roku od 22.10 do 30.10. Żeby oddać głos nie trzeba wychodzić z domu, wystarczy wypełnić formularz on-line.

Link do głosowania

Jak głosować?

W tym roku można głosować WYŁĄCZNIE osobiście na trzy sposoby:
- w komisji do głosowania, których wykaz znajduje się w linku ,
- przez internet (trzeba posiadać adres mailowy - z jednego adresu mailowego można zagłosować tylko jeden raz) na stronie http://konsultacje.czestochowa.pl/ . Głosowanie internetowe zostanie uruchomione o północy z 21 na 22 października.
- pocztą na adres Urzędu Miasta Częstochowy, ul. Śląska 11/13 z dopiskiem na kopercie "głosowanie do budżetu obywatelskiego" (w jednej kopercie może być tylko jedna karta do głosowania - karta nadawcy). W przypadku głosowania za pomocą poczty liczy się data wpływu przesyłki do Urzędu!
Kartę do głosowania można pobrać tutaj (załącznik nr 3).

Pamiętajcie: głosować można tylko raz! Wielokrotne głosowanie sprawia, że żaden głos nie będzie ważny.

Zobacz też

Kolejny turniej młodzieżowych sekcji

Młodzież grała w Krakowie

Pewne zwycięstwo we Wrocławiu

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.