Kolejny turniej młodzieżowych sekcji

MH / 2016-10-17

W niedzielę 9. października, równolegle z naszą drużyną seniorów, swoje rozgrywki w rugby miała również częstochowska młodzież. W Regionalnym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Rabce Niżnej w szranki stanęło 20 drużyn w 3 kategoriach wiekowych. Pośród nich ? sekcja żaków i miniżaków Rugby Clubu Częstochowa.

Pomimo zdecydowanej walki żakom nie udało się zdobyć punktów w meczu z KS Budowlani Łódź i spotkanie zakończyło się wynikiem 10:0 na korzyść łodzian. Takim samym rezultatem zakończyło się starcie z kolejną łódzką drużyną – BBRC Łódź. Pierwsze przyłożenia ze strony naszych podopiecznych padły podczas gry o 5. miejsce z Nową Hutą, ale nie wystarczyło to do pokonania przeciwnika. Z wynikiem 6:3 na korzyść NHRK częstochowanie musieli zadowolić się ostatnim miejscem w grupie.

Lepszym wynikiem może pochwalić się drużyna miniżaków – choć w pierwszym spotkaniu również ulegli Budowlanym Łódź, to ich wynik był korzystniejszy – 4:1. Już w następnym meczu pokonali Nową Hutę I 5:1 i równie wysoko zwyciężyli nad Rudą Śląska – 4:0. Tym samym zakwalifikowali się do gry o miejsca 4.-6. Pomimo porażki z Biało-Czarnymi Nowy Sącz udało im się wywalczyć 5. miejsce na 10. drużyn, pokonując BBRC Łódź 4:0.

Jesteśmy dumni z naszych wychowanków, gdyż podjęli walkę i dali z siebie wszystko. Kluczem do sukcesu jest niezłomność w dążeniu do zwycięstwa, pomimo porażek podcinających nogi. Najważniejszym jest, aby za każdym razem potrafić podnieść się i przeć naprzód – za to właśnie gratulujemy żakom i miniżakom, życząc sukcesów w kolejnych zawodach.

Zobacz też

Pewne zwycięstwo we Wrocławiu

Młodzież grała w Krakowie

Po ligowe punkty do Wrocławia

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie rozgrywek szkolnych

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.