Pewne zwycięstwo we Wrocławiu

TO / 2016-10-10

RCC odniósł drugie w tym sezonie zwycięstwo, pokonując drużynę Rugby Wrocław w stosunku 34:17. Niedzielny mecz zakończył fazę grupową Pucharu II Ligi, w której częstochowianie uplasowali się na 2. miejscu.

Spotkanie we Wrocławiu zaczęło się od dominacji naszej drużyny w grze ofensywnej, kiedy przez kilkanaście minut gra toczyła się głównie w polu obronnym gospodarzy. Mimo to częstochowianie nie zdołali w przedrzeć się przez skuteczną obronę wrocławian w wąskiej grze przy linii przyłożeń. Po stratach piłki główną bronią rywali były długie wykopy, dzięki czemu nasza drużyna mogła często kontynuować grę w ataku. Wreszcie uruchomienie centrów przyniosło skutek w postaci pierwszego przyłożenia dla RCC. Później jeszcze trzykrotnie w ciągu pierwszej połowy udawało się znaleźć dziurę w obronie rywali, schodząc na przerwę z wynikiem 22:0.

Po zmianie stron tylko z początku częstochowianie kontrolowali grę tak, jak w pierwszej połowie meczu. Wysoki wynik najwyraźniej uśpił naszych zawodników, bowiem seria inywidualnych błędów zarówno w obronie, jak i w ataku poskutkowała trzema przyłożeniami dla drużyny z Wrocławia na przestrzeni zaledwie kilkunastu minut. W końcowej fazie po indywidualnej akcji punkty dla RCC zdobył Michał Krzypkowski, dając zespołowi bezpieczne prowadzenie, które utrzymało się do końca spotkania.

- Nasza gra w tym meczu nie była doskonała, jednak nie możemy narzekać, bo przez większośc czasu kontrolowaliśmy mecz - ocenia grający trener zespołu, Mateusz Nowak. - Prawdopodobnie gdybyśmy częściej wykorzystywali formację ataku, odciążając jednocześnie zawodników młyna, wynik mógłby być jeszcze wyższy.

Zwycięstwo we Wrocławiu sprawia, że częstochowianie wciąż mają szansę na wyjście z grupy i walkę w półfinałach II ligi. Warunkiem są jednak korzystne wyniki w grupie Zachodniej, gdzie pozostały do rozegrania jeszcze dwie kolejki.

Rugby Club Częstochowa   Rugby Wrocław
Łukasz Fikus 1 Mariusz Zemła
Daniel Popczyk 2 Karol Sokołowski
33' 66' Marcin Gęsiarz 3 Tamer Allaf
Daniel Królak 4 Maciej Śniegocki 40'
Tomasz Lisek 5 Marcin Majorczyk
79' Karol Balsam 6 Piotr Bakuliński
Rezerwowi
66' 33' Piotr Bartkowiak 16 Krzysztof Książek 40'
79' Mateusz Pasieka 17 Sebastian Ziędalski

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

"O rugby nie wiedziałem nic"

Już w środę okazja, by stać się częścią Rugby Clubu Częstochowa. Z tej okazji zapytaliśmy ubiegłorocznych śmiałków, którzy wybrali się wówczas na nabór, o ich wrażenia związane z rozpoczęciem treningów.

1 lutego otwarty nabór do RCC!

Czy zastanawialiście się, skąd wzięliśmy 15 zawodników do gry w II lidze rugby w mieście, które nie ma wielkich rugbowych tradycji? Odpowiedź jest prosta - niemal każdy z nich przyszedł kiedyś na nabór organizowany przez Rugby Club Częstochowa. Teraz i Ty masz szansę stać się...