Pewne zwycięstwo we Wrocławiu

TO / 2016-10-10

RCC odniósł drugie w tym sezonie zwycięstwo, pokonując drużynę Rugby Wrocław w stosunku 34:17. Niedzielny mecz zakończył fazę grupową Pucharu II Ligi, w której częstochowianie uplasowali się na 2. miejscu.

Spotkanie we Wrocławiu zaczęło się od dominacji naszej drużyny w grze ofensywnej, kiedy przez kilkanaście minut gra toczyła się głównie w polu obronnym gospodarzy. Mimo to częstochowianie nie zdołali w przedrzeć się przez skuteczną obronę wrocławian w wąskiej grze przy linii przyłożeń. Po stratach piłki główną bronią rywali były długie wykopy, dzięki czemu nasza drużyna mogła często kontynuować grę w ataku. Wreszcie uruchomienie centrów przyniosło skutek w postaci pierwszego przyłożenia dla RCC. Później jeszcze trzykrotnie w ciągu pierwszej połowy udawało się znaleźć dziurę w obronie rywali, schodząc na przerwę z wynikiem 22:0.

Po zmianie stron tylko z początku częstochowianie kontrolowali grę tak, jak w pierwszej połowie meczu. Wysoki wynik najwyraźniej uśpił naszych zawodników, bowiem seria inywidualnych błędów zarówno w obronie, jak i w ataku poskutkowała trzema przyłożeniami dla drużyny z Wrocławia na przestrzeni zaledwie kilkunastu minut. W końcowej fazie po indywidualnej akcji punkty dla RCC zdobył Michał Krzypkowski, dając zespołowi bezpieczne prowadzenie, które utrzymało się do końca spotkania.

- Nasza gra w tym meczu nie była doskonała, jednak nie możemy narzekać, bo przez większośc czasu kontrolowaliśmy mecz - ocenia grający trener zespołu, Mateusz Nowak. - Prawdopodobnie gdybyśmy częściej wykorzystywali formację ataku, odciążając jednocześnie zawodników młyna, wynik mógłby być jeszcze wyższy.

Zwycięstwo we Wrocławiu sprawia, że częstochowianie wciąż mają szansę na wyjście z grupy i walkę w półfinałach II ligi. Warunkiem są jednak korzystne wyniki w grupie Zachodniej, gdzie pozostały do rozegrania jeszcze dwie kolejki.

 

 

Rugby Club Częstochowa   Rugby Wrocław
Łukasz Fikus 1 Mariusz Zemła
Daniel Popczyk 2 Karol Sokołowski
33' 66' Marcin Gęsiarz 3 Tamer Allaf
Daniel Królak 4 Maciej Śniegocki 40'
Tomasz Lisek 5 Marcin Majorczyk
79' Karol Balsam 6 Piotr Bakuliński
Michał Jureczko 7 Sebastian Cekus
Michał Krzypkowski 8 Łukasz Wojtowicz
Mateusz Nowak 9 Wojciech Wróblewski
Patryk Weżgowiec 10 Wojciech Gniazdowski
Michał Hutny 11 Michał Piskozub
Mariusz Kapica 12 Michał Szkutnik
Dawid Dróżdż 13 Paweł Duda
Tomasz Ociepa 14 Jakub Bieszczad
Rafał Bednarek 15 Maciej Prostak
Rezerwowi
66' 33' Piotr Bartkowiak 16 Krzysztof Książek 40'
79' Mateusz Pasieka 17 Sebastian Ziędalski

34

-

17

Tabela i wyniki

Zobacz też

Po ligowe punkty do Wrocławia

Ruda Śląska górą

Mamy to! Zwycięstwo na inaugurację

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.