Informacja Zarządu Rugby Club Częstochowa w sprawie miejsca rozegrania meczu

Zarząd / 2016-09-21

fot. Olga Krzypkowska

Tegoroczny powrót do rozgrywek 2 ligi rugby jest bez dwóch zdań wyjątkowym wydarzeniem dla naszego klubu. Przygotowanie do tego startu wymagało z naszej strony wytężonej pracy na wielu polach, mamy świadomość jakim będzie wyzwaniem dalej i jesteśmy przekonani, że decyzja ta ma strategiczne znacznie dla dalszego rozwoju klubu.

Jednym z ważniejszych bodźców do podjęcia tej decyzji było stworzenie możliwości regularnego pokazywania rugby mieszkańcom Częstochowy w formie łatwej do konsumpcji i pozwalającej przeżywać emocje związane z rywalizacją na dobrym poziomie. Z dużą nadzieją rozegraliśmy pierwszy mecz na bocznej płycie treningowej Miejskiego Stadionu Piłkarskiego przy ul. Limanowskiego. Nie zawiedliśmy się. Mimo niesprzyjającej aury, nasze wygrane starcie z Midziowymi Lubin oglądało ponad 150 osób, a zdecydowana większość z nich, aby znaleźć się w tym gronie była gotowa zapłacić za bilet.

Niestety. Na początku tego tygodnia otrzymaliśmy informacje od Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie, że w tej chwili niemożliwe będzie dalszy odpłatny wynajem przez nasz Klub wspomnianej płyty.

Mimo najszczerszych chęci, by możliwość oglądania naszych zawodników w akcji w rozgrywkach 2-ligi była motorem napędowym do dalszego rozwoju rugby w Częstochowie, na ten moment musimy zaakceptować stan rzeczy i skupić się na rozwiązaniu, które pozwoli nam stabilnie kontynuować grę w 2 lidze, do której tak mozolnie się przygotowywaliśmy

W związku z tym nasz najbliższy, niedzielny mecz 2 ligi z R. C. Ruda Śląska odbędzie się na stadionie K.S. Junior Szarlejka w Kalei, 12 km. od Częstochowy.

Jednocześnie zapewniamy, że nie spoczniemy w staraniach, by założony cel zrealizować. Rugby będzie można oglądać w Częstochowie w miejscu adekwatnym do poziomu zainteresowania naszą dyscypliną i pracy włożonej w rozwój RCC przez ostatnie 11 lat.

Zarząd Klubu

Zobacz też

Mamy to! Zwycięstwo na inaugurację

Ostatnie godziny do pierwszego starcia w lidze

Patryk Weżgowiec: "Nie mamy się czego obawiać"

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.