Mecz z Juvenią o 13.00

Tomasz Ociepa / 2009-03-21

Jak już informowaliśmy, mecz z Juvenią II Kraków, inaugurującyrewanżową rundę Ligi Regionalnej w naszej grupie odbędzie się 5 kwietnia w Częstochowie. Zawody rozpoczną się o godzinie 13.oo na stadionie przy ul. Kopalnianej 1.

Poprzednie zawody organizowane przez RC Częstochowa odbyły się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym, i choć współpraca z gospodarzami obiektu odbyła się bez najmniejszego zgrzytu, tym razem postanowiono szukać innego obiektu. Podstawowym czynnikiem jaki miał na to wpływ są rozmiary boiska. Na murawie przy ul. Dąbrowskiego można wytyczyć boisko nieco mniejsze niż przeciętne, które znakomicie nadaje się do turniejów w rugby 7. Nieco inną specyfiką charakteryzują się rozgrywki piętnastoosobowe, dlatego - choć nie ma regulaminowych ograniczeń co do minimalnych wymiarów pola gry - w praktyce potrzebne jest boisko o wymiarach większych niż to na lekkoatletycznym obiekcie MOSiR-u. Przed wrześniowym turniejem Polskiej Ligi Rugby 7 członków RC Częstochowa o spory ból głowy przyprawił też problem z zamontowaniem słupów, wynikający z braku przymocowanych na stałe bramek piłkarskich. Porozumienie w sprawie wynajmu boiska na mecz udało się zawrzeć z piłkarskim KS Włodar Częstochowa. Tym samym rugbiści zagrają o godz. 13.oo przy ul. Kopalnianej w Dźbowie.

Dojazd MPK:
autobusy nr 23, 33 - przystanek Kopalniana II (z centrum w kierunku Leśna)

Zobacz mapkę

Zobacz też

Wracają rugbowe emocje

Stowarzyszenie Rugby Club Częstochowa ma już rok

Rugby w częstochowskich szkołach!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.