Mamy to! Zwycięstwo na inaugurację

MN / 2016-09-19

Przekonującym, choć niełatwym zwycięstwem 37:7 nasi zawodnicy przypieczętowali powrót do rozgrywek 2-ligowych. Mimo ambitnej postawy Miedziowych, przewaga częstochowian była widoczna w każdym elemencie gry, a drużynę do zwycięstwa poprowadził świetnym występem kapitan Michał Krzypkowski.

Dominacja naszej drużyny była widoczna od początku meczu, różnie natomiast wyglądały próby udokumentowania jej przyłożeniami. Trzeba też wziąć pod uwagę, że mecz odbywał się w nie do końca sprzyjającej aurze. Zawodnikom przez niemal 80 minut towarzyszył delikatny deszcz, który w połączeniu z nerwowością typową dla pierwszego ligowego pojedynku bez wątpienia wprowadził dodatkowe zamieszanie.

Duża presja, zwłaszcza w młynie dyktowanym, pozwoliła w pierwszych minutach prowadzić grę na połowie przeciwnika. Wynik otworzył przyłożeniem lider RCC Michał Krzypkowski, z którego powstrzymaniem rywale mieli szczególnie dużo problemów. Duża ilość szans na punktowanie rywala, to także zasługa skuteczności tego zawodnika w formacji autowej.

Niestety już na początku meczu kontuzji mięśnia dwugłowego doznał Radosław Rokosz, co ograniczyło pole manewru w ataku i zmusiło naszą drużynę do kilku roszad. Jak pokazał jednak ciąg dalszy meczu, do tej sytuacji drużyna także potrafiła się zaadaptować, a na środku ataku Rokosza świetnie zastąpił Marek Biernat.

Kolejne przyłożenia w pierwszej połowie padły po pięknym rajdzie Mariusza Kapicy, zakończonym podaniem przed polem punktowym do Marka Biernata, a także skutecznymi uderzeniami zawodników młyna – Popczyka i ponownie Krzypkowskiego.

Na przerwę nasi zawodnicy schodzili z prowadzeniem 22:0. Jednak jeszcze przed przerwą, a także zaraz po niej do głosu doszli goście. Wiatru w żagle dodało im kilka nierozsądnych zachowań w naszych szeregach, które skutkowały rzutami karnymi dla rywali. Ten okres gry zakończył się przyłożeniem Miedziowych, ale chwilę później znów mecz wrócił pod kontrolę naszych zawodników.

Pewnie i spokojnie grę ataku prowadził 19-letni Krzysztof Gola, a osłodą meczu była efektownie rozegrana przez niego akcja, którą na drugie swoje przyłożenie zamienił w drugiej połowie Marek Biernat.

Oprócz wspominanego powyżej przyłożenia, znów dwukrotnie na polu punktowym rywali zameldował się Krzypkowskiego, ale był to nie tyle indywidualny wyczyn, ile wykończenie wspólnego wysiłku całej formacji młyna, która zaprezentowała się z bardzo dobrej strony (m.in. debiut wypożyczonego z Bełchatowa Karola Magnuckiego).

Mecz zakończył się zwycięstwem RCC 37:7, a mimo niesprzyjających warunków pogodowych oglądało go z trybun około 150 osób. Już w kolejną niedzielę nasi zawodnicy znów zagrają przed własną publicznością. Ponownie w niedzielę o 16:00 podejmą R.C. Ruda Śląska.

Przyłożenia dla Miedziowych: Zatoński 1

Żółte kartki: Magnucki (RCC), Lisiewski (Miedziowi).

Patryk Weżgowiec: "Nie mamy się czego obawiać"

Mateusz Nowak: "Wszyscy podzielili nasz entuzjazm"