Raport z przygotowań drużyny

MH / 2016-09-07

Pierwsze starcie częstochowskich rugbystów coraz bliżej i chęć walki o zwycięstwo udziela się każdemu członkowi drużyny. Jak zaś wygląda ich przygotowanie techniczne? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

fot. Katarzyna Sterna


Od ostatniego tygodnia sierpnia rozpoczęliśmy intensywne przygotowania do zaczynających się niedługo rozgrywek rugby 15. Aby zrekompensować niewielką ilość czasu dzielącą nas od pierwszego meczu, przeszliśmy w tryb trzech dwugodzinnych treningów na murawie w tygodniu. Nasi zawodnicy wdrażają się w grę charakterystyczną dla odmiany piętnastoosobowej, znacznie różniącą się od stylu siódemkowego. Na jednym treningu w tygodniu gościmy również rugbystów wypożyczonych z klubu Obeliks Bełchatów – Karola Magnuckiego i Mikołaja Szpondowskiego.

Co o powyższych zmianach myślą sami zawodnicy? Zapytaliśmy o to łącznika ataku naszej drużyny, Krzysztofa Golę. - Treningi są dość wymagające, jest dużo materiału do zrealizowania w krótkim czasie, ważnym jest również zwracanie uwagi na to co mówi trener i realizacja poleceń - ocenia zawodnik. - Poznajemy wiele nowych, coraz trudniejszych rzeczy, które trzeba łączyć z tymi poznanymi wcześniej. Dla mnie treningi siódemek były bardziej męczące, obecnie ćwiczenia są bardziej nastawione na kontakt, mniej na bieganie. Rozwijamy naszą grę w przegrupowaniach, w formacji młyna, technikę szarży. Myślę że ludzie w większości radzą sobie dobrze, bo większość grała w piętnastki już wcześniej.

Pozostaje nam tylko liczyć na to, że wkrótce ujrzymy owoce tej ciężkiej pracy na murawie, ponieważ do pierwszego ligowego spotkania w Częstochowie zostało już tylko półtora tygodnia.

Zobacz też

Bełchatowianie w barwach RCC

Powrót do "prawdziwego" rugby!

Bilety na mecz z Lubinem

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.