Bilety na mecz z Lubinem

TO / 2016-09-07

Wejściówki na inaguracyjny mecz II ligi rugby przeciwko Miedziowym Lubin w cenie 5 zł będą dostępne przed meczem na stadionie przy ul. Limanowskiego. Młodzież do lat 18 na zawody wejdzie bezpłatnie.

fot. Katarzyna Sterna

- Mimo długiej przerwy od ostatniego meczu w Częstochowie, zdecydowaliśmy się na sprzedaż biletów w symbolicznej cenie 5 zł - mówi prezes RCC, Katarzyna Sterna. - Środki pozyskane w ten sposób mają pomóc w rozwoju częstochowskiej Szkółki Rugby, której liczebność dzięki współpracy z lokalnymi szkołami zwiększyła się w tym roku kilkukrotnie - zauważa prezes klubu.

Przypomnijmy, że mecz przeciwko Miedziowym Lubin, który będzie powrotem RCC do piętnastoosobowej odmiany rugby, rozpocznie się w niedzielę 18 września o godzinie 16. Do zobaczenia na stadionie przy ul. Limanowskiego!

Zobacz też

Powrót do "prawdziwego" rugby!

Bełchatowianie w barwach RCC

RCC siódmą drużyną w Polsce!

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie rozgrywek szkolnych

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.