Czas na rewanż za Gniezno

TO / 2016-08-19

W niedzielę nasi zawodnicy zagrają w drugim, finałowym turnieju o Mistrzostwo Polski w Rugby 7. Decydująca o medalach batalia odbędzie się na obiekcie Ogniwa Sopot.

fot. Katarzyna Sterna

 

Tym razem schemat turnieju będzie dość nietypowy. Cztery najlepsze drużyny z pierwszego turnieju zagrają między sobą w grupie, a pozostałe, w tym częstochowianie, zmierzą się w dwóch trzyzespołowych grupach. Najlepsza z nich dołączy do czołowej trójki z pierwszej grupy, która powalczy o najwyższe miejsca.

 Zielono-czarni będą rywalizować z Tytanem Gniezno i Obeliksem Bełchatów. Gnieźnianie mocno pukają do ścisłej czołówki polskiego siódemkowego rugby i mecz z tym rywalem będzie dla częstochowian niezwykle trudny. Z dotychczasowych spotkań z bełchatowianami nasz zespół wychodził zwykle zwycięsko, choć niejednokrotnie były to bardzo zacięte mecze. Mocnego oporu ze strony Obeliksa należy spodziewać się także w Sopocie, mimo iż to nasz zespół będzie występować w roli minimalnego faworyta.

Pozytywną wiadomością dla naszych kibiców jest fakt, że na sobotni turniej do składu wrócą Patryk Weżgowiec oraz Mariusz Kapica, co powinno wzmocnić siłę naszej drużyny w starciu z najlepszymi drużynami w Polsce. Początek Finału Mistrzostw Polski w Rugby 7 w niedzielę o godz. 11.00 na stadionie im. Edwarda Hodury przy ul. Jana z Kolna 16 w Sopocie.

Zobacz też

Ósme miejsce na początek Mistrzostw Polski

Przed nami finały Mistrzostw Polski

Wypowiedzi po II Nocnym Turnieju

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.