Przed nami finały Mistrzostw Polski

TO / 2016-08-12

Dwa dni po finałach olimpijskiego turnieju w rugby siedmioosobowym do walki o krajowe mistrzostwo ruszają rugbiści w Polsce. W stawce nie zabraknie oczywiście Rugby Clubu Częstochowa.

fot. Klaudia Oboza

Na pierwszy etap mistrzostw zawodnicy wybiorą się w niedzielę do Gniezna. System rozgrywek jest dość nietypowy, bowiem w pierwszym turnieju rywalizacja będzie toczyć się jedynie o rozstawienie i przewagę psychologiczną przed finałowym turniejem w Sopocie. Cztery najlepsze zespoły z Gniezna zagrają tam między sobą w fazie grupowej. W walce o medale miejsce najsłabszej z nich zajmie najlepsza drużyna z pozostałych grup.

W sobotę rywalami naszej drużyny będą należące do najbardziej utytułowanych zespołów polskiego rugby ekipy Budowlanych, Orkana oraz Ogniwa Sopot, a także rozwijający się w ostatnich latach klub z Grudziądza. Jakie cele przed Mistrzostwami stawia przed zespołem trener częstochowian, Mateusz Nowak? - Chcemy zająć jak najwyższą lokatę, kończąc na pewien czas aktywnę grę w siódemki i wracając do rugby 15-osobowego. Pierwsza szóstka będzie trudna do nagryzienia, ale zrobimy co w naszej mocy, żeby wynik na długo zapisał się w historii klubu. Mamy młody skład, błędy będą nieuniknione ale jestem przekonany, że nadrobimy to zaangażowaniem - zapowiada szkoleniowiec.

Mecze grupowe RCC na turnieju w Gnieźnie (14.08):
11:16  Budowlani - Częstochowa 
12:24  Częstochowa - Orkan
13:32  Częstochowa - Ogniwo
14:40  Częstochowa - Grudziądz   

Zapraszamy do śledzenia relacji live z występów naszej drużyny na profilu facebookowym RCC.

Zobacz też

Nasi rywale w Mistrzostwach Polski

Wypowiedzi po II Nocnym Turnieju

W sobotę Turniej Nocny w Częstochowie!

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.