Nasi rywale w Mistrzostwach Polski

RB / 2016-08-11

Pierwszy finałowy turniej Pucharu Polski Rugby 7 w Gnieźnie nadchodzi wielkimi krokami, więc to dobry czas na przedstawienie Wam naszych rywali. Czarno-zieloni będą musieli walczyć z najsilniejszymi zespołami polskiego rugby, takimi jak Ogniwo Sopot, Orkan Sochaczew czy Budowlani SA Łódź. Abyście mogli lepiej poznać naszych przeciwników, przygotowaliśmy kilka nietypowych informacji na temat każdej z finałowych drużyn.

fot. Klaudia Oboza

Pierwsza na naszej liście jest RC Lechia Gdańsk. To najbardziej utytułowany klub rugby w Polsce w odmianie 15 osobowej, a zarazem najstarszy z klubów uczestniczących w MP rugby 7. Lechia jest również laureatem nagrody w plebiscycie Pomorskie Sztormy - to niezwykłe wyróżnienie w kraju, w którym sportem numer jeden jest piłka nożna.

W mieście naszych kolejnych rywali jest zupełnie inaczej. Sochaczew, bo o nim mowa, stawia na rugby. Orkan jest tam najważniejszym klubem, a sportem numer jeden jest rugby. Zawodnicy wygrywają miejskie plebiscyty na sportowca roku i są postrzegani jako wzory do naśladowania przez młodych fanów.

Posnania Poznań może natomiast poszczycić się producentem muzycznym w swoich szeregach. Dariusz Działek, bardziej znany jako DJ Decks i członek zespołu Slums Attack, jest laureatem Fryderyka, najbardziej cenionej nagrody muzycznej w Polsce. Współpracował z najlepszymi raperami polskiego przemysłu muzycznego.

Hip-hop jest bliski również innemu ekstra ligowemu zespołowi, a mianowicie Budowlani SA Łódź. Czołowy polski raper Adam Ostrowski - O.S.T.R. pochodzący z łódzkich Bałut napisał utwór o tematyce rugby w nawiązaniu do zespołu rugby. W klubie z ulicy Górniczej 5 miał swoją przygodę wielokrotny zwycięzca mistrzostw świata Strong Man – Mariusz Pudzianowski, obecnie zawodnik mma walczący w galach KSW.

Rugby Białystok również ma się czym pochwalić. Najmłodszy klub w rozgrywkach Pucharu Polski gościł u siebie Andrzeja Kopyta. Wielokrotny reprezentant kraju oraz komentator sportowy w telewizji Canal + pomagał drużynie w treningach, co ewidentnie zaowocowało ich obecnością w Gnieźnie.

Kolejnym zespołem na naszej drodze do medalu jest UKS Rugby Club Obeliks Bełchatów. Klub ten został założony prze nauczycieli wychowania fizycznego jednego z bełchatowskich liceów.  Jednym z głównych celów założenia sekcji było przeciwdziałanie agresji bełchatowskiej młodzieży oraz zachęcenie jej do aktywnego wypoczynku.

Ogniwo Sopot – organizator drugiego finałowego turnieju Pucharu Polski. Od niedawna posiadają własny obiekt ze sztuczną murawą. Drużynę można porównać do feniksa. Jest dobrym przykładem jak spadek z ekstraligi i ogranie się w 1 lidze wzmocniło klub i dzisiaj liczą się w walce o medale.

Na koniec drużyna, którą pod względem organizacji można nazwać RCC północy Polski. Mowa o Tytanie Gniezno.  Drużyna ta, podobnie jak nasi rodzimi rugbiści jest w ostatnich latach najbardziej siódemkową drużyną w Polsce. Najbardziej aktywna w ilości rozegranych jak i zorganizowanych turniejów w sezonie.

Mamy nadzieję, że takie informacje, w przeciwieństwie do dat powstania i nazwisk członków zarządu, bardziej przypadły Wam do gustu i na dłużej zostaną w pamięci. Tymczasem serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę do Gniezna, by na żywo podziwiać zmagania wymienionych zespołów o medale Pucharu Polski.

Kategorie: #Rugby 7

Zobacz też

Wypowiedzi po II Nocnym Turnieju

W sobotę Turniej Nocny w Częstochowie!

Przeciętny występ w Krakowie

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.