Wypowiedzi po II Nocnym Turnieju

RB / 2016-08-03

Emocje po Nocnym Turnieju opadły, więc czas na kilka podsumowujących go zdań. O wypowiedzi poprosiliśmy zawodników, a także prezes RCC - Katarzynę Sternę, która wyjaśni, skąd inicjatywa zorganizowania turnieju rugby w nocy i jak ona sama go ocenia.

Katarzyna Sterna (prezes RCC): Inicjatywa narodziła się trzy lata temu. Chcieliśmy w klubie zrobić coś totalnie nowego i tak przyszła nam do głowy gra w nocy. Pod względem organizacyjnym, na pewno chcielibyśmy aby więcej drużyn wzięło udział w naszym turnieju. Niestety sezon urlopowy zdecydowanie pokrzyżował nasze plany. Pod względem sportowym turniej był świetną okazją do sprawdzenia formy naszych zawodników przed zbliżającym się finałami w Gnieźnie i Sopocie. Cieszy dobra postawa obu naszych zespołów. Bardzo byśmy chcieli, aby ten turniej na stałe wpisał się do kalendarza naszych rozgrywek. Niestety widzimy, że sezon urlopowy to nie najlepszy termin na rozgrywanie tego typu zawodów, dlatego jeżeli terminarz rozgrywek pozwoli, postaramy się taką samą imprezę zorganizować za rok w dogodniejszym terminie.

O swoje zdanie na temat NTR w Częstochowie zapytaliśmy jednego z czołowych zawodników Rugby Klubu Zduńska Wola – Andrzeja Dutkiewicza.

Andrzej Dutkiewicz (Rugby Klub Zduńska Wola): Granie w nocy było bardzo owocnym doświadczeniem, coś nowego na mapie polskiego Rugby. Na szczęście nie było to granie w późnych godzinach nocnych, bo w przeciwnym razie, granie o 2-3 w nocy mogłoby grozić kontuzją, organizm już metabolicznie śpi. Organizacja bardzo dobra, RCC zapewniło całkowity catering. Poziom był dobry, widać było "głód gry” u zawodników i chęć bezpośredniego kontaktu z przeciwnikiem, dużo gry w kontakcie. Strzałem w "10" było to, że zagrały 4 zespoły, dzięki temu turniej nie był rozwlekły, zawodnicy nie "stygli".

Swoją opinią podzielił się z nami również młody zawodnik RCC, który dopiero zaczyna swoją przygodę w seniorskim rugby – Michał Hutny. 

Michał Hutny (RCC): Gra przy sztucznym świetle, w warunkach nocnego chłodu i lekkiej mgły była doświadczeniem zupełnie innym od zwykłej gry w rugby. Duża wilgotność, reflektory rozpraszające uwagę mogą wydawać się czynnikami niemającymi większego znaczenia, gdy ogląda się mecz z widowni, ale na poziomie murawy może to przysparzać trochę kłopotu. Uważam, że turniej zorganizowany w takich warunkach to świetny pomysł, zarówno dla graczy i widzów. Zawodnicy mają dzięki temu okazje do sprawdzenia się w dość niecodziennych rozgrywkach, które z boku wyglądają naprawdę widowiskowo. Jest to również okazja dla nowych członków drużyny, takich jak ja, do wykazania się grą, w przeciwieństwie do rozgrywek gdzie stawką są punkty w tabeli i wpuszczanie na boisko niesprawdzonych zawodników jest niemożliwe. Grało mi się naprawdę przyjemnie i cieszę się, że wziąłem udział w tym wydarzeniu.

Tak o II Nocnym Turnieju w Częstochowie wypowiadały się osoby, będące najbliżej centrum wydarzeń ubiegłej soboty. Teraz w głowach władz klubu jak i zawodników są już tylko finałowe turnieje Mistrzostw Polski w Gnieźnie i Sopocie, w których po ciężkich treningach będą chcieli udowodnić, że zasługują na miejsce w elitarnym gronie najlepszych polskich ekip rugby.

Zobacz też

Przeciętny występ w Krakowie

W sobotę Turniej Nocny w Częstochowie!

Turniej z okazji ŚDM

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.