RCC zwycięża w II Nocnym Turnieju Rugby

OK / 2016-07-31

Ostatnimi czasy żyliśmy kolejną edycją Nocnego Turnieju Rugby - czyli turnieju rozgrywanego po zmroku, przy sztucznym oświetleniu. Z dumą możemy ogłosić, iż Rugby Club Częstochowa nie zawiódł swoich kibiców zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym.

RCC wystawiło w turnieju dwa składy. Gośćmi były drużyny ze Zduńskiej Woli oraz Bełchatowa. Nie byli oni łatwymi przeciwnikami, jednak to pierwszy skład naszej seniorskiej drużyny wiódł prym w turnieju. Panowie zajęli pierwsze miejsce, kolejne dwa goście, a stawkę zamykał drugi skład gospodarzy.

Turniej został zorganizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Miasta Częstochowy. Całe spotkanie okazało się bardzo widowiskowe, gdy rugbiści rozgrywali akcje w świetle jupiterów niczym wybitne sportowe gwiazdy na największych stadionach.

Po towarzyskim, sprawdzającym umiejętności spotkaniu czas na ważne rozgrywki ligowe. Nasi panowie już niedługo, bo 14 sierpnia pojadą do Gniezna na Mistrzostwa Polski Rugby 7. Nocny turniej na pewno okazał się dobrym „przetarciem” przed ligowymi rozgrywkami.

Zobacz też

W sobotę Turniej Nocny w Częstochowie!

Przeciętny występ w Krakowie

Turniej z okazji ŚDM

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.