W sobotę Turniej Nocny w Częstochowie!

TO / 2016-07-29

Czy oglądaliście już rugby w świetle jupiterów? Jeśli nie, świetna okazja do tego będzie w sobotę na bocznym boisku przy ul. Limanowskiego, gdzie odbędzie się druga już edycja Turnieju Nocnego.

fot. Aleksandra Nowak

W ubiegłym roku zapoczątkowaliśmy nową tradycję gry w rugby... w nocy. Pomijając fakt, że o tej porze roku gra się znacznie przyjemniej bez doskwierającego upału, zawody rozgrywane przy sztucznym świetle są również szczególnie atrakcyjne dla widzów, co pokazała znakomita atmosfera na trybunach w trakcie ubiegłorocznej edycji.

Po bardzo długiej przerwie od jakichkolwiek seniorskich zawodów rozgrywanych w Częstochowie, w sobotę będzie można wreszcie zobaczyć pierwszą drużynę RCC w akcji. W planach są także mecze kobiet. Dokładna lista uczestników turnieju w obu kategoriach ze względu na towarzyski charakter zawodów będzie znana zapewne dopiero przed jego rozpoczęciem.

Oprócz oglądania rywalizujących zespołów, Turniej Nocny będzie wyjątkową okazją do tego, by samemu stać się rubistą (bądź rugbistką). Uspokajamy - nie trzeba będzie od razu wychodzić na boisko i stawać do walki z doświadczonymi zawodnikami. Wystarczy na początek zgłosić się do stoiska, na którym będziemy zbierać zapisy, a następnie chętnych do przeżycia krótszej lub dłuższej przygody z rugby zaprosimy na specjalny trening dla początkujących.

Turniej dofinansowany będzie z środków budżetu Miasta Częstochowy.

Zapraszamy wszystkich sympatyków częstochowskiego sportu w sobotę od godz. 22 na boczne boisko przy ul. Limanowskiego (wstęp wolny)! 

 

Zobacz też

Przeciętny występ w Krakowie

Turniej z okazji ŚDM

II edycja Nocnego Turnieju przed nami

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.