Przeciętny występ w Krakowie

TO / 2016-07-27

W środowym turnieju towarzyskim z okazji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie nasi rugbiści uplasowali się tuż za podium. O tym, że nie udało się zająć wyższego miejsca, zadecydowały dwa minimalnie przegrane mecze z drużyną z Białorusi.

fot. Aleksandra Nowak

Turniej na stadionie Hutnika rozpoczął się od spotkania naszej drużyny z gospodarzami z Nowej Huty. Mimo dość chaotycznej gry po obu stronach i sporej ilości technicznych błędów z naszej strony, kilkukrotnie zdołaliśmy zdobyć punkty. W końcówce spotkania miejscowi zbliżyli się do naszego pola punktowego, jednak dzięki dobremu ustawieniu w naszej obronie nie zdołali skutecznie wykończyć akcji.
Kolejnym grupowym przeciwnikiem była Unia Brześć. Białorusini rozpoczęli od mocnego uderzenia, dwukrotnie przełamując naszą linię obrony. Jednak jeszcze w pierwszej połowie częstochowianie złapali właściwy rytm w grze ofensywnej, doprowadzając do wyrównania wyniku. Po zmianie stron znów na prowadzenie wyszli Białorusini. Nasz zespół długo walczył o zwycięstwo w spotkaniu, stwarzając przez kilka minut poważne zagrożenie pod polem punktowym przeciwnika. Niestety, przez proste błędy kilkukrotnie straciliśmy piłkę w kluczowych momentach i z wygranej cieszyli się goście zza wschodniej granicy.
W półfinale zmierzyliśmy się z kolejną zagraniczną drużyną - Sevens Evolution Chmielnicki z Ukrainy. Ukraińcy przewyższali nas o klasę poziomem gry w rugby, podobnie jak w poprzednich spotkaniach imponując świetnym przygotowaniem fizycznym i dojrzałością w grze typowo siódemkowej. W dość jednostronnym pojedynku ulegliśmy drużynie Chmielnickiego 22:0.
W meczu o trzecie miejsce otrzymaliśmy szansę rewanżu za porażkę w spotkaniu grupowym z ekipą z Brześcia. Tym razem to nasz zespół otworzył wynik przyłożeniem przy skrzydle, jednak na skutek indywidualnych błędów w obronie Białorusini jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie 7:5. W drugiej części spotkania rywale dołożyli jeszcze jedno przyłożenie po młynie. Konsekwentna gra częstochowian, kontynuowana przez kilka faz gry przyniosła jeszcze efekt w postaci punktówndla naszego zespołu, ale ze względu na skuteczniej kopane podwyższenia znów górą była Unia Brześć.
- Zagraliśmy dzisiaj dość eksperymentalnym składem - ocenia trener RCC, Mateusz Nowak. - Przez cały turniej przeplataliśmy momenty słabszej i leoszej gry całego zespołu. Z pewnością taki turniej był nam potrzebny w kontekście klarowania się trzonu drużyny na rundę jesienną - kończy szkoleniowiec.

Przed naszą drużyną wyjątkowo krótki czas na odpoczynek, bo już w sobotę odbędzie się Turniej Nocny w Częstochowie.

 

Wyniki meczów z udziałem RCC:

RCC - Nowa Huta Rugby Klub 19:0
Unia Brześć (Białoruś) - RCC 19:14

Półfinał:

Sevens Evolution Chmielnicki (Ukraina) - RCC 22:0

Mecz o 3. miejsce:

Unia Brześć (Białoruś) - RCC 14:10

Klasyfikacja turnieju:

1. Sevens Evolution Chmielnicki (Ukraina)

2. Orkan Sochaczew

3. Unia Brześć (Białoruś)

4. Rugby Club Częstochowa

5. Juvenia Kraków

6. Nowa Huta Rugby Klub

 

Zobacz też

Turniej z okazji ŚDM

II edycja Nocnego Turnieju przed nami

Derby Stradomia w Rugby TAG

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.