Turniej z okazji ŚDM

/ 2016-07-26

Nietypowo, bo w środę rozegrają najbliższy turniej nasi rugbiści. Wszystko za sprawą Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, których organizatorzy postanowili rozegrać turniej rugby w ramach towarzyszącej wydarzeniu Juliady.

fot. Aleksandra Nowak

Zawody będą wyjątkowe z jeszcze innego powodu - po raz pierwszy seniorska drużyna RCC będzie rywalizować z zespołami zza granicy. Na stadionie Hutnika Kraków oprócz lokalnych ekip, tj. Juvenii oraz Nowa Huta Rugby Klubu, przeciwnikami będą Okran Sochaczew, a także białoruska Unia Brześć i ukraińskie Evolution Seven. O ile sochaczewianie są zdecydowanymi faworytami turnieju, pozostałe zespoły są z pewnością w zasięgu częstochowian.

Zespół wrócił już do pełnej intensywności treningów po krótkiej, letniej przerwie w rozgrywkach, spowodowanej udziałem polskiej reprezentacji w Mistrzostwach Europy Rugby 7. Krakowski turniej będzie pierwszą okazją do sprawdzenia formy częstochowian przed zbliżającymi się finałami krajowych mistrzostw, które odbędą się w sierpniu. O tym, jak w tych jedynych w swoim rodzaju zawodach poradzi sobie nasz zespół, dowiemy się w środę przy ul. Ptaszyckiego 4. Początek turnieju o godz. 11.00.

Zobacz też

II edycja Nocnego Turnieju przed nami

Derby Stradomia w Rugby TAG

Nocny nabór do RCC!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.