Derby Stradomia w Rugby TAG

RL / 2016-07-21

Na boisku przy Szkole Podstawowej nr 21 odbyły się zawody w Rugby Tag, zorganizowane dla szkół podstawowych o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 16. Z ramienia gimnazjum organizatorem turnieju był mgr Rafał Lis - nauczyciel wychowania fizycznego. Zawody otworzył Michał Krzypkowski - zawodowy gracz Rugby Club Częstochowa, który przypomniał najważniejsze przepisy i zasady obowiązujące w czasie gry.

Reprezentanci klas pierwszych Gimnazjum nr 16 rozegrali pokazowy mecz. Wkrótce do gry weszli uczniowie szkół podstawowych. Wykazali się oni umiejętnością świetnej współpracy zespołowej, wielką walecznością oraz doskonałą techniką. Poza emocjami związanymi z chęcią zwycięstwa nie brakowało też sytuacji radosnych, wesołych i zabawnych. Po pierwszych meczach na prowadzenie wysunęła się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 21. Jednak remisowy wynik meczu między Szkołą Podstawową nr 47 a Szkołą Podstawową nr 33 spowodował, że o ostatecznej kolejności zdecydowały „małe punkty”.

Na zakończenie, puchary i dyplomy ufundowane przez dyrektora Gimnazjum nr 16, zostały wręczone zespołom przez dyrektorów szkół organizujących zawody: mgr. Jarosława Nurka oraz mgr Renatę Krystek. Szkoła Podstawowa nr 21 pod wodzą swojego nauczyciela mgr. Artura Janiszewskiego zdobyła pierwsze miejsce, Szkoła Podstawowa nr 47 prowadzona przez mgr. Marka Wolańskiego – drugie, a Szkoła Podstawowa nr 33 ze swoim nauczycielem mgr. Jarosławem Garbaciakiem została nagrodzona miejscem trzecim.

Uczniom bardzo spodobała się gra, w związku z tym zawody mają być organizowane cyklicznie w celu popularyzowania rugby i zachęcenia dzieci do uprawiania tego sportu. Zawody śledzili i relacjonowali uczniowie-dziennikarze gimnazjum na co dzień pracujący w szkolnym kółku dziennikarskim.

Kategorie: #Działalność RCC

Zobacz też

Nocny nabór do RCC!

II edycja Nocnego Turnieju przed nami

SP 52 triumfuje na finale CzLR

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.