SP 52 triumfuje na finale CzLR

OK / 2016-06-15

Sezon 2015/2016 Częstochowskiej Ligi Rugby można oficjalnie uznać za zamknięty. W finałowym turnieju, który odbył się w miniony poniedziałek, najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 52.

Zawody odbyły się na terenie częstochowskiego lodowiska, które w okresie letnim funkcjonuje jako boisko. Nie brakowało na nim emocji i zaangażowania ze strony zawodników, którzy nie raz rozgrywali naprawdę widowiskowe akcje.

Turniej nie odbył się bez niespodzianek. Zarówno szkoła nr 22 jak i 52 okazały się niezwyciężone. Obie spotkały się w ostatnim meczu, który zakończył się remisem. O zwycięstwie szkoły nr 52 zdecydowały małe punkty, czyli ilość przyłożeń we wszystkich meczach. Jednocześnie owa szkoła zyskała też tytuł mistrza Częstochowskiej Ligi Rugby w sezonie 2015/2016, po zaprezentowaniu generalnej klasyfikacji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć znajdującej się tutaj

Kategorie: #Szkolna Liga Rugby

Zobacz też

Częstochowskie podstawówki najlepsze w...

Finał Szkolnej Ligi Rugby TAG

Szkoły wróciły do gry.

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie rozgrywek szkolnych

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.