Częstochowskie podstawówki najlepsze w województwie

TO / 2016-06-06

Częstochowskie szkoły zdominowały wojewódzkie eliminacje Szkolnej Ligi Rugby Tag, które rozegrano w piątek w Rudzie Śląskiej.

Do Częstochowy trafiły dyplomy za pierwsze miejsca w każdej z kategorii wiekowych. Reprezentacja SP nr 52 prowadzona przez Sławomira Fujarskiego zgarnęła najwyższe miejsce na podium w rywalizacji piąto- i szóstoklasistów. Wśród czwartych klas natomiast pewnie zwyciężyli podopieczni Adama Marczewskiego z SP nr 22, pokonując w finale lokalnych rywali z Częstochowy.

Szkoleniowcy z południowej części województwa byli pod wrażeniem postępów częstochowskich ekip. Z pewnością pomagają w tym występy obu szkolnych reprezentacji w Turniejach Dzieci i Młodzieży w pełnej odmianie rugby. Z drugiej strony, część zawodników SP nr 52 dopiero debiutowała w rywalizacji z kolegami z innych miast.

 

Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag z udziałem obu częstochowskich szkół odbędzie się 9 w Lublinie. Wówczas okaże się, czy któraś z nich powtórzy sukces z ubiegłego roku, gdy SP nr 52 została najlepszą szkolną drużyną w Polsce wśród szóstoklasistów.

Kategorie: #Szkolna Liga Rugby

Zobacz też

Szkoły wróciły do gry.

Rugbistki zawalczyły w Warszawie

O jedno przyłożenie od półfinałów

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.