Rugby w częstochowskich szkołach!

Tomasz Ociepa / 2009-02-14

W najbliższych dniach rugby poznać będą mogli uczniowie częstochowskich szkół średnich. To za sprawą akcji "Rugby w szkołach", zaproponowanej niedawno przez Polski Związek Rugby. Do działania przeszli także członkowie naszego klubu, którzy zajmą się takim sposobem promocji sportu na terenie naszego miasta.

Owa promocja przybierze postać pokazowych lekcji w-f, prowadzonych - głównie dla klas sportowych - przez kilkuosobową reprezentację RC Częstochowa. Zawodnicy naszej drużyny przede wszystkim przedstawiać będą uczniom, na czym polega rugby, omówią reguły gry, jak i pokrótce opiszą działalność klubu i jego uczestnictwo w krajowych rozgrywkach. W miarę możliwości uczniowie będą włączani także w proste elementy dyscypliny.
W najbliższą środę rugbiści zagoszczą w Zespole Szkół Technicznych przy al. Jana Pawła II, zaś w czwartek i piątek pojawią się w dobrze znanym nam za sprawą użyczenia boiska do treningów w minionym roku ZS im. gen. W. Andersa. Na piątek zaplanowano także wizytę w liceum im. S. Żeromskiego.
Na początek rugby zawita więc do 3 szkół, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by idąc przykładem wyżej wymienionych, dołączyły do nich kolejne. Zapraszamy dyrekcje szkół do urozmaicenia sportowego życia swoich placówek, a tym samym zachęcania podopiecznych do aktywności fizycznej poprzez włączenie się do akcji "Rugby w szkołach". Kontaktować się w tej sprawie z klubem można poprzez e-mail: klub@rcc.czest.pl, jak i telefonicznie z prezesem Mateuszem Nowakiem pod numerem 510-120-388.
Nic nie stoi także na przeszkodzie, by i uczniowie tych szkół, które nie znalazły się wśród powyższych namawiali swoich wuefistów do otwarcia sal gimnastycznych dla rugby...

Zobacz też

"Olimp" razem z RC Częstochowa

Częstochowianie w lublinieckim "Maratonie"

Znamy już wiosenne plany rugbistów

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.