Wrócili bogatsi o kolejne doświadczenia

Mateusz Nowak / 2008-02-10

Jako w pełni udaną można uznać sesję treningową której gospodarzami był Rugby Club Ruda Śląska. Do gospodarzy, oprócz Częstochowian, dołączyli rugbyści z Bytomia i być może przyszli prekursorzy tej dyscypliny z Zabrza. Całość zajęć prowadzona była przez Tomasza Kapustkę - oficera rozwoju rugby przy PZR, któremu pomocą służyli trenerzy Rudy - Mariusz Świerczyński i Aleksander Oleszczuk.

Na boisku zgromadziło się ponad 50 zawodników, od kadetów po seniorów, którzy pod czujnym okiem trenerów wykonali wiele ciekawych i rozwijających ćwiczeń. Trener Kapustka mówił o skoordynowanym systemie szkolenia dla wszystkich klubów i kategorii wiekowych, który stara się wprowadzać trener reprezentacji Polski Tomasz Putra i zachęcał, aby z zaprezentowanych ćwiczeń korzystać na treningach klubowych zwracając uwagę na te same aspekty gry. Główny nacisk w ćwiczeniach położono na grę otwartą, prawidłowe ustawianie się i szybkie podejmowanie trafnych decyzji.

Na koniec trzy drużyny rozegrały mecze między sobą, w składach 12 osobowych (5 zawodników w młynie). Częstochowian wspomogli trenerzy z Rudy, którzy zagrali przeciwko swoim podopiecznym , a następnie przeciwko drużynie Bobrka Bytom. Gra była żywa, momentami nawet radosna i do końca zacięta. Oba sparingi różnicą jednego przyłożenia wygrywali nasi rywale. Punkty dla RCC zdobywali Maciej Gnych i Aleksander Oleszczuk (gościnnie).

Zobacz też

Potrenują z Rudą

Podsumowanie rundy jesiennej

Witamy na oficjalnej stronie Rugby Club...

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.