Sparingi bez... przeciwnika

TO / 2016-04-17

Niestety nie dane nam było zmierzyć się w sobotę z rywalami. Obie zaproszone drużyny zrezygnowały z przyjazdu, jednak nie znaczy to, że sobota pod względem sportowym była dla częstochowian dniem straconym.

fot. Katarzyna Sterna

Klub z Bytomia pomimo starań nie zdołał skompletować gotowej do gry drużyny, z kolei ekipa z Bełchatowa wycofała się z przyjazdu na kilka godzin przed zawodami. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak skupić się na naszej drużynie.

Zielono-czarni na murawie przy ul. Kopalnianej rozegrali między sobą cztery mecze sparingowe, dzięki czemu zespół miał możliwość wypróbowania różnych ustawień w trakcie gry. 

Mimo że nie brakowało indywidualnych błędów, na boisku widoczne było zaangażowanie niewiele mniejsze, niż w trakcie "normalnego" turnieju. Dużo szans gry otrzymali też zawodnicy spoza pierwszego składu, a różnica umiejętności dzieląca ich od graczy z podstawowej siódemki wydaje się być coraz mniej widoczna.

Co ciekawe, grę bacznie obserwowała młodzież z SP nr 52 pod przewodnictwem Sławomira Fujarskiego, która przygotowuje się do kolejnego turnieju, zaplanowanego w Łodzi na przyszłą sobotę. Z kolei seniorska drużyna RCC będzie rywalizować dopiero w weekend majowy, kiedy w Zduńskiej Woli odbędzie się tradycyjny Turniej o Puchar Konstytucji, wliczany do klasyfikacji Pucharu Polski. 

Zobacz też

Gramy w Częstochowie

Reorganizacja Szkółki Rugby - grupy U12

Pierwsze sukcesy odnowionej Szkółki Rugby

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.