Sparingi bez... przeciwnika

TO / 2016-04-17

Niestety nie dane nam było zmierzyć się w sobotę z rywalami. Obie zaproszone drużyny zrezygnowały z przyjazdu, jednak nie znaczy to, że sobota pod względem sportowym była dla częstochowian dniem straconym.

fot. Katarzyna Sterna

Klub z Bytomia pomimo starań nie zdołał skompletować gotowej do gry drużyny, z kolei ekipa z Bełchatowa wycofała się z przyjazdu na kilka godzin przed zawodami. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak skupić się na naszej drużynie.

Zielono-czarni na murawie przy ul. Kopalnianej rozegrali między sobą cztery mecze sparingowe, dzięki czemu zespół miał możliwość wypróbowania różnych ustawień w trakcie gry. 

Mimo że nie brakowało indywidualnych błędów, na boisku widoczne było zaangażowanie niewiele mniejsze, niż w trakcie "normalnego" turnieju. Dużo szans gry otrzymali też zawodnicy spoza pierwszego składu, a różnica umiejętności dzieląca ich od graczy z podstawowej siódemki wydaje się być coraz mniej widoczna.

Co ciekawe, grę bacznie obserwowała młodzież z SP nr 52 pod przewodnictwem Sławomira Fujarskiego, która przygotowuje się do kolejnego turnieju, zaplanowanego w Łodzi na przyszłą sobotę. Z kolei seniorska drużyna RCC będzie rywalizować dopiero w weekend majowy, kiedy w Zduńskiej Woli odbędzie się tradycyjny Turniej o Puchar Konstytucji, wliczany do klasyfikacji Pucharu Polski. 

Zobacz też

Gramy w Częstochowie

Reorganizacja Szkółki Rugby - grupy U12

Pierwsze sukcesy odnowionej Szkółki Rugby

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.