Gramy w Częstochowie

TO / 2016-04-14

Najbliższa sobota będzie okazją do tego, by znów zobaczyć naszą drużynę w akcji na domowym boisku. Na sparingowy turniej do Częstochowy przyjadą ekipy z Bełchatowa i Bytomia.

fot. Aleksandra Nowak

W turnieju wezmą udział aż cztery ekipy, biorąc pod uwagę, że RCC wystawi aż dwa składy. Planowane są mecze każdy z każdym, w zależności od ustaleń trenerów turniej być może zakończą dodatkowe mecze o miejsca.

Dla częstochowian sobotnie sparingi będą służyc utrzymaniu rytmu startowego przed zaplanowanym na początek maja turniejem pucharowym w Zduńskiej Woli. - Po ostatnich, dobrze przepracowanych treningach widać, że drużyna jest w dobrej formie. Odzyskaliśmy świeżość po okresie przygotowawczym, a kilka tygodni pracy na murawie pozwoliło na  ponowne nabranie pewności siebie na boisku - ocenia trener zespołu, Mateusz Nowak. - Mimo że turniej będzie miał charakter sparingowy i wyniki nie będą mieć dla nas większego znaczenia, uważam że warto w sobotę wybrać się na obiekt przy ul. Kopalnianej, bo jestem pewien, że będzie można zobaczyć dobrą grę naszego zespołu.
 
Początek sobotnich gier o godz. 11.00 przy ul. Kopalnianej 4a.

Zobacz też

RCC w pierwszej czwórce

Inauguracja rundy wiosennej

Znamy wiosenny terminarz

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.