Gramy w Częstochowie

TO / 2016-04-14

Najbliższa sobota będzie okazją do tego, by znów zobaczyć naszą drużynę w akcji na domowym boisku. Na sparingowy turniej do Częstochowy przyjadą ekipy z Bełchatowa i Bytomia.

fot. Aleksandra Nowak

W turnieju wezmą udział aż cztery ekipy, biorąc pod uwagę, że RCC wystawi aż dwa składy. Planowane są mecze każdy z każdym, w zależności od ustaleń trenerów turniej być może zakończą dodatkowe mecze o miejsca.

Dla częstochowian sobotnie sparingi będą służyc utrzymaniu rytmu startowego przed zaplanowanym na początek maja turniejem pucharowym w Zduńskiej Woli. - Po ostatnich, dobrze przepracowanych treningach widać, że drużyna jest w dobrej formie. Odzyskaliśmy świeżość po okresie przygotowawczym, a kilka tygodni pracy na murawie pozwoliło na  ponowne nabranie pewności siebie na boisku - ocenia trener zespołu, Mateusz Nowak. - Mimo że turniej będzie miał charakter sparingowy i wyniki nie będą mieć dla nas większego znaczenia, uważam że warto w sobotę wybrać się na obiekt przy ul. Kopalnianej, bo jestem pewien, że będzie można zobaczyć dobrą grę naszego zespołu.
 
Początek sobotnich gier o godz. 11.00 przy ul. Kopalnianej 4a.

Zobacz też

RCC w pierwszej czwórce

Inauguracja rundy wiosennej

Znamy wiosenny terminarz

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.