Wyróżniono najlepszych zawodników

TO / 2015-12-15

W sobotę całe środowisko związane z częstochowskim rugby spotkało się na klubowej wigilii, która jednocześnie była podsumowaniem mijającego roku.

Oprócz spotkania w przedświątecznej atmosferze, była to okazja do wręczenia nagród dla wyróżniających się zawodników za całokształt ich dyspozycji w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Okolicznościowy puchar za Postęp Roku otrzymał Krzysztof Gola, z kolei Objawieniem Roku ogłoszono Mariusza Kapicę. Najbardziej prestiżowa nagroda dla Najlepszego Zawodnika Roku trafiła w ręce Patryka Weżgowca. 

Na spotkaniu nie zabrakło osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do dotychczasowego rozwoju klubu. Specjalne podziękowania wręczono przedstawicielom miejskich instytucji. Wyróżniono również wuefistów z częstochowskich szkół, którzy ze znakomitym skutkiem zaszczepiają wśród lokalnej młodzieży pasję do rugby, na razie w bezkontaktowej odmianie gry. 

Wyróżnienia za 2015 rok

Objawienie roku - Mariusz Kapica

Mariusz Kapica zadomowił się w tym roku w pierwszym składzie drużyny, kończąc wiele akcji przyłożeniami na skrzydle i stając się od razu ważnym ogniwem zespołu. Mimo iż nie ustrzegł się błędów, wraz z doświadczeniem zdobywanym na kolejnych turniejach popełnia ich coraz mniej.

Postęp roku - Krzysztof Gola

To zawodnik, który dopiero w zeszłym roku zaliczył debiut, a minionej jesieni wszedł pierwszego składu drużyny. Jest jednym z kluczowych zawodników na boisku, grając na pozycji łącznika ataku lub zastępując Michała Krzypkowskiego na środku ataku. Potencjał tego gracza dostrzegł także trener narodowej reprezentacji U-19, powołując go w minionym sezonie na konsultacje kadry.

Zawodnik roku - Patryk Weżgowiec

Patryk Weżgowiec zasłużył na nagrodę nie za efektowne akcje, a za równą i pewną grę przez cały rok. Zawodnik ten charakteryzuje się maksymalnym poświęceniem bez względu na okoliczności, prowadząc zespół na boisku. Jego rola dla drużyny jest tym większa, że zajął lukę na pozycji łącznika młyna, która była największą bolączką RCC w poprzednim roku.

Zobacz też

Wypowiedzi zawodników po zakończeniu rundy...

Podsumowanie rundy jesiennej

Intensywna jesień naszych rugbistek

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.