Oświadczenie Zarządu RCC w sprawie stadionu przy ul. Kopalnianej

FNM / 2015-11-17

Zarząd Rugby Clubu Częstochowa postanowił, że klub nie będzie ubiegał się o przedłużenie umowy dzierżawy obiektu przy ul. Kopalnianej, która wygasa 30.12.2015 roku. Poniżej oświadczenie zarządu.

Przez ponad 4 ostatnie lata cały nasz Klub, wraz ze sponsorami i ludźmi skupionymi wokół, włożył ogromne zaangażowanie, by znajdujący się w 2011 roku na skraju ruiny obiekt przy ul. Kopalnianej nie odszedł w zapomnienie. Był to nakład nie tylko finansowy, ale także w postaci bezpośredniej pracy i poświęcenia czasu wielu ludzi.

Przez te lata na stadionie przy ul. Kopalnianej zorganizowaliśmy wiele sparingów, meczów, turniejów i innych imprez mistrzowskich. Niejednokrotnie gościliśmy na Dźbowie czołowych polskich rugbistów, a jednocześnie nasi zawodnicy przez te ostatnie 4 lata zrobili odważny krok w ich kierunku.

Ukoronowaniem tego okresu było bezapelacyjne zwycięstwo w głosowaniu mieszańców, którzy zdecydowali, że publiczne środki w ramach Budżetu Partycypacyjnego dzielnicy Dźbów zostaną przeznaczone na rewitalizację obiektu. Inwestycja ta dobiega właśnie końca i służyć będzie zapewne przez kolejne lata.

Być może to najtrudniejszy i najmniej typowy moment na podjęcie takiej decyzji, ale poprzedzona ona została długą analizą i konsultacją ze wszystkimi, którym dobro RCC leży na sercu. Dziś dziękujemy mieszkańcom Dźbowa za gościnę! Był to ważny czas w historii naszego Klubu, ale wiemy, że realizacja naszych planów wymaga odważnych działań. Kto dziś nie idzie do przodu, ten się cofa.

Rugby nie jest już dyscypliną nową w Częstochowie. Jest dyscypliną młodą i szybko rozwijającą się. Abyśmy mogli utrzymać to tempo rozwoju, dla rugby potrzebne jest w Częstochowie miejsce, w którym będzie łatwo dostępne – zarówno do uprawiania jak i do konsumowania przez widzów. Oto nasza nowa misja i idée fixe na kolejne lata – znaleźć to miejsce.

I nie spoczniemy dopóki tego nie zrobimy.

Zarząd Rugby Club Częstochowa:
Katarzyna Sterna
Michał Krzypkowski
Tomasz Wachelka
Rafał Bednarek
Mateusz Nowak

PS. Do końca tygodnia na stronie opublikujemy wywiad z Prezes Klubu Katarzyną Sterną, który będzie rozwijał kwestie poruszone w oświadczeniu.

Zobacz też

Udany występ Kingi Karlińskiej na zgrupowaniu...

Wynik odzwierciedlający możliwości

Dzień Niepodległości w pierwszej stolicy Polski

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.