Oświadczenie Zarządu RCC w sprawie stadionu przy ul. Kopalnianej

FNM / 2015-11-17

Zarząd Rugby Clubu Częstochowa postanowił, że klub nie będzie ubiegał się o przedłużenie umowy dzierżawy obiektu przy ul. Kopalnianej, która wygasa 30.12.2015 roku. Poniżej oświadczenie zarządu.

Przez ponad 4 ostatnie lata cały nasz Klub, wraz ze sponsorami i ludźmi skupionymi wokół, włożył ogromne zaangażowanie, by znajdujący się w 2011 roku na skraju ruiny obiekt przy ul. Kopalnianej nie odszedł w zapomnienie. Był to nakład nie tylko finansowy, ale także w postaci bezpośredniej pracy i poświęcenia czasu wielu ludzi.

Przez te lata na stadionie przy ul. Kopalnianej zorganizowaliśmy wiele sparingów, meczów, turniejów i innych imprez mistrzowskich. Niejednokrotnie gościliśmy na Dźbowie czołowych polskich rugbistów, a jednocześnie nasi zawodnicy przez te ostatnie 4 lata zrobili odważny krok w ich kierunku.

Ukoronowaniem tego okresu było bezapelacyjne zwycięstwo w głosowaniu mieszańców, którzy zdecydowali, że publiczne środki w ramach Budżetu Partycypacyjnego dzielnicy Dźbów zostaną przeznaczone na rewitalizację obiektu. Inwestycja ta dobiega właśnie końca i służyć będzie zapewne przez kolejne lata.

Być może to najtrudniejszy i najmniej typowy moment na podjęcie takiej decyzji, ale poprzedzona ona została długą analizą i konsultacją ze wszystkimi, którym dobro RCC leży na sercu. Dziś dziękujemy mieszkańcom Dźbowa za gościnę! Był to ważny czas w historii naszego Klubu, ale wiemy, że realizacja naszych planów wymaga odważnych działań. Kto dziś nie idzie do przodu, ten się cofa.

Rugby nie jest już dyscypliną nową w Częstochowie. Jest dyscypliną młodą i szybko rozwijającą się. Abyśmy mogli utrzymać to tempo rozwoju, dla rugby potrzebne jest w Częstochowie miejsce, w którym będzie łatwo dostępne – zarówno do uprawiania jak i do konsumowania przez widzów. Oto nasza nowa misja i idée fixe na kolejne lata – znaleźć to miejsce.

I nie spoczniemy dopóki tego nie zrobimy.

Zarząd Rugby Club Częstochowa:
Katarzyna Sterna
Michał Krzypkowski
Tomasz Wachelka
Rafał Bednarek
Mateusz Nowak

PS. Do końca tygodnia na stronie opublikujemy wywiad z Prezes Klubu Katarzyną Sterną, który będzie rozwijał kwestie poruszone w oświadczeniu.

Zobacz też

Udany występ Kingi Karlińskiej na zgrupowaniu...

Wynik odzwierciedlający możliwości

Dzień Niepodległości w pierwszej stolicy Polski

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.