Znamy już wiosenne plany rugbistów

Redakcja / 2009-01-29

Nadchodząca runda będzie zdecydowanie najintensywniejszym okresem w historii Rugby Clubu Częstochowa. W planach są dalsze starty w Polskiej Lidze Rugby 7 oraz Lidze Regionalnej. Jeśli wszytsko potoczy się zgodnie z planem działaczy, nasza drużyna pokaże się na wiosnę publiczności conajmniej 10 występów.

Priorytetem będą zmagania w Lidze Regionalnej, która swój start miała zeszłą jesienią. Naszych zawodników czekają rewanżowe pojedynki z drużynami z grupy Śląsko-Małopolskiej oraz dwa zaległe mecze z jesieni, które nie doszły do skutku z winy naszych przeciwników. Daje to razem sześć pojedynków, sposórd których cztery rozegrane zostaną w Częstochowie. Ich organizacja oraz możliwie duże rozreklamowanie wśród mieszkańcow miasta będzie dla RCC kolejnym ciekawym wyzwaniem.

Rugbiści nie zapomną także o popularnych "siódemkach". Tu celem jest drugi z rzędu awans do finału rozgrywek, choć w tym roku będzie o niego dużo trudniej. Rywalizacja w czołówce bardzo się wyrównała, o awansie realnie może myśleć nawet 12 zespołów, stąd wiele potu na boisku będą musieli zostawić nasi zawodnicy aby powtórzyć sukces z zeszłego roku.

>> Zobacz kalendarz rozgrywek

Zobacz też

Do roboty, panowie!

Rugby "dla zielonych": Szarża

Rugby "dla zielonych": Młyn

Już niedługo...

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.