Do roboty, panowie!

Tomasz Ociepa / 2008-12-19

Po kilkutygodniowej przerwie, w świąteczno-noworocznym okresie zespół Rugby Club Częstochowa powróci do treningów. W planach są kolejno ćwiczenia na bieżni, sala, i wreszcie tradycyjne treningi na murawie.

W najbliższą niedzielę zawodnicy częstochowskiej drużyny połączą luźny trening ze spotkaniem opłatkowym. Jednak już od następnego tygodnia czeka ich ciężka praca - początkiem cyklu przygotowawczego do wiosennych rozgrywek będzie kształtowanie kondycji, a także szybkości na bieżni stadionu przy ul. Dąbrowskiego. Następnie odbędzie się kilka treningów na sali. - Będziemy tam ćwiczyć głównie wybrane elementy techniki, jako że w takich warunkach trudno jest wprowadzić jakieś konkretne sytuacje meczowe w taki sposób, by przynosiły one pozytywny efekt szkoleniowy - wyjaśnia trener zespołu Mateusz Nowak. Na przełomie lutego i marca, rugbiści powrócą na trawiaste boisko. Nie wiadomo jeszcze do końca, gdzie te spotkania będą się odbywać. - Mam nadzieję, że będziemy mogli swoje treningi w całości odbywać na murawie stadionu lekkoatletycznego, gdyż liczymy na dofinansowanie z Urzędu Miasta, którego przeznaczeniem jest właśnie pokrycie kosztów szkoleniowych. - mówi Nowak. W odwodzie pozostaje jeszcze dotychczasowe boisko ZS im. gen. W. Andersa, jednak nie da się ukryć że brak tam profesjonalnego zaplecza i warunków do gry. Poza tym trudno w nieskończoność korzystać z bezinteresowności władz szkoły, które są przychylnie nastawione do działalności klubów sportowych, udostępniając boisko za darmo, i to nie tylko drużynie RC Częstochowa.

Zbliżający się początek cyklu treningowego jest idealnym momentem na dołączenie do zespołu nowych członków. Dlatego też klub zaprasza i zachęca do rozpoczęcia swojej przygody z rugby właśnie teraz. - Obrany przez nas cykl treningowy nie jest dziełem przypadku, każdy z jego elementów jest niezbędny, by odnaleźć się w trakcie gry na boisku. Technikę ćwiczymy przed rozpoczęciem rudny wiosennej, także jest to w zasadzie jedyny moment, kiedy można wprowadzić do zespołu nowicjuszy. W trakcie sezonu trudniej jest nauczyć kogoś podstaw gry, ponieważ później treningi skupiają się na bardziej zaawansowanych elementach. Otwarte drzwi dla chętnych do gry mamy więc do końca stycznia. Zachęcamy jednak do przyjścia na trening jeszcze wcześniej, kiedy będziemy pracować nad wytrzymałością i szybkością. Bez tych elementów może po prostu brakować sił do wykonywania konkretnych ćwiczeń, a wtedy żaden trening niczego nas nie nauczy. - tłumaczy trener.

Więcej informacji o naborze tutaj.

Zobacz też

Rugby "dla zielonych": Szarża

Rugby "dla zielonych": Młyn

O punkty dopiero na wiosnę?

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.