Grali nasi wychowankowie

Daniel Bialik / 2015-10-09

Zeszły tydzień przyniósł tylko jedno starcie w I lidze rugby. W tym spotkaniu udział wzięli gracze z Warszawy i Rudy Śląskiej czyli przeciwko sobie zagrali Maciej Gnych i Michał Markowski.

Mecz rozegrany 3 października w Warszawie zakończył się zwycięstwem gospodarzy 40:19 (20:5). Michał Markowski grał od 1 do 37 minuty w drugiej linii młyna śląskiej drużyny, natomiast Maciej Gnych zagrał ostatnie 10 minut meczu w roli rwacza. Tym razem nasi zawodnicy nie punktowali.

Jak mecz podsumowali nasi zawodnicy? - Nie mieliśmy okazji spotkać się z Maćkiem na boisku. Ja rozegrałem 1. połowę, a Maciek wszedł później. Po meczu oczywiście porozmawialiśmy dłużej, nie tylko o rugby. Znamy się dobrze od wielu lat. - powiedział "Bercik". Sam Gnych nie był w pełni zadowolony z przebiegu spotkania. - Myślę, że nie pokazaliśmy maksimum, był moment w którym wygrywaliśmy tylko jednym punktem 20:19, natomiast końcówka meczu w naszym wykonaniu była bardzo dobra, dzięki czemu udało się wygrać tak wysoko.” Podobnego zdania był Markowski. - Wynik nie pokazuje prawdziwego przebiegu meczu. Na 4 minuty przed końcem spotkania było 20:19 dla Legii. Na 6 minut przed końcem dostaliśmy żółtą kartkę i nagle w 4 minuty tracimy 3 przyłożenia. Nie mam pojęcia co się stało i jak do tego doszło. To jest po prostu rugby - niczego nie można przewidzieć - podsumował Markowski.


Mecz w którym miał wystąpić Jakub Jakubczak (Budowlani Łódź) został przełożony na 17.10

Zobacz też

Grali nasi wychowankowie

W bytomskich sparingach brakowało błysku

Udany występ naszych rugbistek

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.