Weekendowe wyjazdy RCC

TO / 2015-10-02

Częstochowianie będą pauzować w najbliższej rundzie Pucharu Polski, jednak nie oznacza to, że nie wyjdą na boisko w ten weekend. Okazją do tego będzie towarzyski turniej rugby 7 w Bytomiu.

Z zaproszenia bytomian skorzystają także Rugby Ruda Śląska, Biało-Czarni Nowy Sącz, Rugby Zduńska Wola i KS Ciechan Rugby. Sobotni turniej będzie okazją do sprawdzenia formy zawodników pierwszego składu, a także zdobycia kolejnej porcji minut na boisku dla graczy z poza pierwszej siódemki. Turniej rozpocznie się o godz. 10.00 na obiekcie Czarnych przy ul. Worpie 18 w Bytomiu.

Próżnować nie będzie również sekcja żeńska. Co prawda w II Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet nie wystąpi jeszcze zespół RCC, jednak część naszych zawodniczek została wypożyczona do drużyny z Olsztyna i w jego barwach zagra w sobotę w Sochaczewie. Pozostała część kobiecej drużyny przygotowuje się na treningach do rundy wiosennej, w której mamy nadzieję ujrzeć już zawodniczki w zielono-czarnych barwach.

Zobacz też

3. miejsce w turnieju towarzyskim

Nabór do sekcji żeńskiej trwa

Jutro sparingowe gry w Sosnowcu

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.