Grali nasi wychowankowie

Daniel Bialik / 2015-09-29

W ostatnie dwa weekendy nasi zawodnicy reprezentowali barwy klubów do których zostali wypożyczeni. Oto ich osiągnięcia.

Maciej Gnych (Legia Warszawa) w poprzednim tygodniu zagrał w meczu z wciąż aktualnym liderem - Juvenią Kraków. W tamtym meczu wystąpił na pozycji rwacza w końcowych 30 minutach. Mecz miał początkowo udany przebieg dla Legii. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 12:5 na korzyść “Wojskowych”. W drugiej połowie Legia jednak opadła z sił i ostatecznie przegrała mecz w stosunku 15:24. Tak tłumaczył tę sytuację niepocieszony Gnych: “Juvenia pokazała doświadczenie i niestety brakowało nam “zdrowia”, nie wybiegaliśmy całego meczu jako drużyna.”

Popularny „Gnychu” zagrał także w kolejnym ligowym starciu. W ostatni weekend na boisku przebywał od 15 minuty meczu Legii z Budowlanymi Lublin, a opuścił je w 70 minucie. Grał na pozycji lewego filara. Tym razem Legia przegrywała do przerwy 7:0, by w drugiej połowie odrobić straty i wygrać mecz 12:21. Ten występ Gnych podsumował następująco: “Myślę, że o zwycięstwie zadecydowała konsekwentna gra młynem, której zabrakło w pierwszej połowie.”

W poprzedni weekend na boiskach 1 ligi pojawił się także Michał Markowski. Przeciwko Budowlanym Lublin zagrał w drugiej linii młyna, a jego drużynie udało się odnieść historyczne zwycięstwo z wyżej notowanym przeciwnikiem jednym punktem (19:20). Charakterną postawę swojej drużyny podsumował sam zawodnik. “Tak jak w meczu z Budowlanymi z Łodzi do końca wierzyliśmy ze da się wygrać, jednak znowu sami swoimi błędami w autach i młynach doprowadziliśmy do nerwowej końcówki. Cały mecz goniliśmy wynik. Na szczęście i tym razem się udało.”.

W ostatni weekend drużyna z Rudy Śląskiej pauzowała, gdyż jej z Czarnymi Pruszcz Gdański mecz został przełożony.

Zobacz też

3. miejsce w turnieju towarzyskim

Dobry początek sezonu

Jutro sparingowe gry w Sosnowcu

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.