3. miejsce w turnieju towarzyskim

TO / 2015-09-22

Remis, zwycięstwo i porażka - to bilans naszych zawodników z turnieju towarzyskiego, który odbył się w minioną sobotę w Sosnowcu.

W pierwszym spotkaniu częstochowianie rywalizowali z zagranicznym zespołem z rumuńskiej Suczawy. Początkowo Rumuni zdobyli dwa przyłożenia, jednak w drugiej połowie nasza drużyna zdołała wyrównać wynik meczu. Następnie bez większych problemów nasi zawodnicy rozprawili się z mało doświadczonymi gospodarzami turnieju. W trzecim spotkaniu niestety nie znaleźli sposobu na Czarnych Bytom, którzy trzykrotnie przykładali piłkę na polu punktowym częstochowian. W ten sposób częstochowian czekał mecz o 3. miejsce, w którym po raz kolejny nie dali szans gospodarzom.

 

Wyniki meczów z udziałem RCC:

Suczawa - RCC 19:19 (12:0)

RCC - Koliber 27:0 (7:0)

RCC - Czarni Bytom 0:21 (0:7)

Mecz o 3. miejsce:

RCC - Koliber 42:0 (20:0)

Klasyfikacja turnieju:

1. CSM Suczawa 

2. Czarni Bytom 

3. RCC 

4. Koliber Sosnowiec 

 

Skład RCC:

1. Jakub Deszcz
2. Adam Paludkiewicz
3. Michał Krzypkowski
4. Dawid Dróżdż
5. Daniel Popczyk
6. Krzysztof Gola
7. Michał Stalica
8. Patryk Kielan
9. Michał Jureczko
10. Tomasz Wachelka

 

Oto, co do powiedzenia po turnieju mieli nasi zawodnicy:

 

Jakub Deszcz:

Sobotnie potyczki były okazją dla zawodników pukających do pierwszego składu do udowodnienia trenerowi swojej wartości. Mimo że końcowy wynik turnieju nie jest satysfakcjonujący, to możemy być dumni z gry wszystkich zawodników, a o porażkach zadecydował brak zgrania i doświadczenia. Rozegranie czterech meczów w Sosnowcu na pewno korzystnie wpłynęło na oba te aspekty. Możemy też śmiało powiedzieć że są w naszej drużynie pozycje, na których trener ma spore pole manewru i komfort wyboru.

 

Daniel Popczyk:

Największym problemem naszej drużyny było złe wchodzenie w mecze, przez pierwsze minuty zdecydowanie brakowało nam waleczności i pomysłu na grę. Po przebudzeniu nasza gra wyglądała lepiej, skuteczne akcje w ataku i mocne młyny bez wątpienia były naszymi atutami. W Sosnowcu wystąpiliśmy eksperymentalnym składem, jednak trzecie miejsce w turnieju takim jak ten, z pewnością nas nie satysfakcjonuje i motywuje do jeszcze lepszego przygotowania na kolejne zawody.

Zobacz też

Dobry początek sezonu

Jutro sparingowe gry w Sosnowcu

Wypowiedzi zawodników po turnieju w Sochaczewie

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.