Startuje Puchar Polski Rugby 7

TO / 2015-09-09

W najbliższą niedzielę nasi seniorzy rozpoczną walkę w Pucharze Polski Rugby 7. Inauguracja tych rozgrywek odbędzie się w Sochaczewie.

Tym razem rywalizacji w oficjalnych zawodach nie poprzedziły sparingi, jednak częstochowianie mocno pracowali w okresie przygotowawczym, budując niejako na nowo bazę wytrzymałościową jak i intensywnie pracując nad taktyką, także poprzez wiele wewnętrznych gier.

Przed zbliżającym się sezonem system rozgrywek “siódemkowych” przeszedł kolejną rewolucję i tym razem zrezygnowano z regionalnych eliminacji do Mistrzostw Polski, a ich miejsce zajmie cykl 10 turniejów o Puchar Polski. W każdym z nich wystąpi maksymalnie 12 zespołów (pierwszeństwo będą mieć wcześniej zgłaszane zespoły) podzielonych na cztery grupy. Końcowa klasyfikacja Pucharu zdecyduje o tym, kogo zobaczymy w krajowych mistrzostwach.

W turnieju w Sochaczewie, który będzie pierwszym etapem walki o awans, oprócz częstochowian zobaczymy wiele uznanych marek polskiego rugby, takich jak pierwszy zespół Budowlanych Łódź czy Posnania Poznań. Oprócz nich, do grona faworytów będą zaliczać się z pewnością gospodarze, a także skupiający się wyłącznie na siedmioosobowej odmianie rugby Tytan Gniezno.  

Zobacz też

Flesz tygodnia

Znamy terminarz "siódemek"

Grali nasi wychowankowie

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.