Startuje Puchar Polski Rugby 7

TO / 2015-09-09

W najbliższą niedzielę nasi seniorzy rozpoczną walkę w Pucharze Polski Rugby 7. Inauguracja tych rozgrywek odbędzie się w Sochaczewie.

Tym razem rywalizacji w oficjalnych zawodach nie poprzedziły sparingi, jednak częstochowianie mocno pracowali w okresie przygotowawczym, budując niejako na nowo bazę wytrzymałościową jak i intensywnie pracując nad taktyką, także poprzez wiele wewnętrznych gier.

Przed zbliżającym się sezonem system rozgrywek “siódemkowych” przeszedł kolejną rewolucję i tym razem zrezygnowano z regionalnych eliminacji do Mistrzostw Polski, a ich miejsce zajmie cykl 10 turniejów o Puchar Polski. W każdym z nich wystąpi maksymalnie 12 zespołów (pierwszeństwo będą mieć wcześniej zgłaszane zespoły) podzielonych na cztery grupy. Końcowa klasyfikacja Pucharu zdecyduje o tym, kogo zobaczymy w krajowych mistrzostwach.

W turnieju w Sochaczewie, który będzie pierwszym etapem walki o awans, oprócz częstochowian zobaczymy wiele uznanych marek polskiego rugby, takich jak pierwszy zespół Budowlanych Łódź czy Posnania Poznań. Oprócz nich, do grona faworytów będą zaliczać się z pewnością gospodarze, a także skupiający się wyłącznie na siedmioosobowej odmianie rugby Tytan Gniezno.  

Zobacz też

Flesz tygodnia

Znamy terminarz "siódemek"

Grali nasi wychowankowie

Już niedługo...

Nie przegap

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.