Grali nasi wychowankowie

Daniel Bialik / 2015-09-08

Kolejny tydzień, za nami kolejna kolejka ligowa, a razem z nią kolejne sprawozdanie z gry naszych wychowanków wypożyczonych do innych klubów. W tym tygodniu wszyscy pojawili się na 1-ligowych boiskach.

W Rudzie Śląskiej przeciwko sobie zagrali Michał Markowski (Rugby Ruda Śląska) oraz Jakub Jakubczak (Budowlani Łódź), ale... na boisku bezpośrednio się nie spotkali. Mecz miał niezwykle emocjonujący przebieg. Jakubczak ponownie znalazł się w pierwszym składzie łódzkiej drużyny (środek ataku). Pod koniec pierwszej połowy został ukarany 10-minutowym wykluczeniem za wysoką szarżę. W drugiej połowie został zmieniony przy prowadzeniu swojej drużyny. Markowski pojawił się natomiast na boisku w 70 minucie na pozycji wspieracza, przy prowadzeniu gości 13:14 i to on zdobył w ostatniej akcji decydujące o losach meczu przyłożenie, dające zwycięstwo swojej drużynie. Przypomnijmy, że to pierwszy mecz Markowskiego po operacji kolana przeprowadzonej 5 miesięcy temu. - Meczy na pewno był emocjonujący. Niestety sami doprowadziliśmy do tego, że do ostatniej akcji meczu nie byliśmy pewni zwycięstwa. Nie wykorzystaliśmy wielu dobrych okazji do wyjścia na bezpieczne prowadzenie. Najważniejsze, że walczyliśmy do samego końca i każdy zawodnik wierzył w końcowy sukces. Szkoda, że nie udało się wygrać tego meczu z bonusem - podsumował popularny “Bercik”.

Na drugim końcu Polski, stołeczna Legia mierzyła się z Czarnymi Pruszcz Gdański. Maciej Gnych pojawił się na boisku w 55 minucie. Znów grał na nietypowej dla siebie pozycji rwacza. Mecz był rozgrywany podczas ulewnego deszczu, który znacząco wpłynął na przebiej pojedynku. Drużyna “Wojskowych” przegrała z Czarnymi wysoko - 56:10.
- Myślę, że jest parę powodów przegranej - komentował Gnych. - Główne to problemy z dotarciem do Pruszcza Gdańskiego, a w efekcie prawie godzinne opóźnienie, które wpłynęło na czas naszej rozgrzewki, oraz brak zorganizowania w stałych fragmentach gry ze względu na braki personalne - podsumował zawodnik.

Kategorie: #Rugby 15

Zobacz też

Grali nasi wychowankowie

Flesz tygodnia

Otwarty trening - z czym to się je?

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.