Flesz tygodnia

DB / 2015-09-05

Przygotowania do nowego sezonu wchodzą w ostatni etap. Do pierwszych zawodów zostało już tylko 8 dni. Zobaczmy jak nasza drużyna przygotowuje się do turnieju w Sochaczewie.

Drużyna kończy okres ciężkich treningów, które mają zapewnić bazę wytrzymałościową na kolejne tygodnie rozgrywek. Jak wiadomo, zmienia się formuła rozgrywek. Od września do czerwca rozgrywany będzie Puchar Polski Rugby 7, z którego 9 najlepszych ekip awansuje do Mistrzostw Polski, które to znów zostaną rozegrane w okresie lipiec-sierpień (3 turnieje). Nasz sztab szkoleniowy nie jest zadowolony ze zmiany. - Uważam, że reforma to duży krok do tyłu. W zeszłym roku samą jesienią rozegranych zostało w czterech regionach 11 turniejów. Teraz przez cały sezon, od września do czerwca, będzie ich prawdopodobnie mniej. My sobie poradzimy, ale dla mniejszych, gorzej zorganizowanych klubów to cios, a na ich osłabieniu tracimy tak naprawdę wszyscy - mówi Mateusz Nowak.

Po niedosycie w postaci 11 miejsca w Gnieźnie na zeszłorocznych Mistrzostwach Polski, na pewno wśród naszych zawodników apetyty są rozbudzone. - W tym roku przy nowej formule rozgrywek od samego początku rywalizujemy z drużynami z całej Polski. Poziom będzie zdecydowanie wyższy, dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy starać się znaleźć w pierwszej dziesiątce, tak by czuć, że poprawiamy pozycję z ostatniego finału Mistrzostw Polski - kontynuuje Mateusz Nowak.

Zmian można spodziewać się także w składzie naszej drużyny. Aktualnie nikt nie narzeka na urazy, a do treningów po dłuższych przerwach powróciło dwóch zawodników, którzy zdaniem sztabu z dobrej strony pokazują się na zajęciach. To Oskar Wawszczak i Radosław Rokosz. - Poza tym chcemy spróbować nowych rozwiązań na niektórych pozycjach, dlatego myślę, że jesienią w składzie dojdzie do pewnych zmian, względem zestawienia, do którego przyzwyczaiła nas wiosna - kończy Mateusz Nowak.

Zobacz też

Znamy terminarz "siódemek"

Otwarty trening - z czym to się je?

Grali nasi wychowankowie

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.