Otwarty trening - z czym to się je?

OK / 2015-09-03

Wraz z końcem wakacji rugbistki RCC rozpoczęły akcję pt. "Wrzesień miesiącem kobiecego rugby w Częstochowie". Przez cały miesiąc zapraszają wszystkie chętne dziewczyny do wzięcia udziału w otwartych treningach. Jednak czym tak naprawdę jest trening otwarty? Czego można się spodziewać przychodząc pierwszy raz na stadion?

Na pewno nie należy się niczego obawiać. Zdajemy sobie sprawę, iż rugby nie jest jeszcze na tyle popularnym sportem, aby każdy orientował się w zasadach jego gry. Dlatego nie wymagamy żadnej wiedzy na ten temat, ponieważ i tak wszystkie aspekty będą omawiane stopniowo na każdym treningu. Podczas spotkania nie trzeba również obawiać się o swoją kondycję lub ewentualny brak doświadczenia sportowego. Nikt nie będzie wymagał od debiutanta fenomenalnych wyników na bieżni czy mnóstwa kilogramów na sztandze. Z drugiej strony jeśli masz za sobą jakąś przygodę ze sportem – będzie to dodatkowy atut.

Przyjście na trening do niczego nie zobowiązuje. Otwarty oznacza bezpłatny. To chętni mają zobaczyć czy ta nowa rzecz ich interesuje, ciekawi i sami zadecydować czy chcą z nami zostać na dłużej. W zależności od charakteru spotkania można będzie wziąć udział w zajęciach na bieżni (sprawdzić się na długi dystans, posmakować sprintów lub interwałów), na siłowni (gdzie każdy ciężar można dopasować do swoich możliwości i wszystko robić w swoim tempie) lub stricte na murawie (poznać najbardziej podstawowe elementy rugby takie jak podania, gdyż trzeba się przyzwyczaić do nietypowego, jajowatego kształtu piłki).

Na pewno wiele obaw wśród aspirujących do bycia rugbistkami dziewczyn budzi szarża. Jest to sposób zatrzymania zawodnika z przeciwnej drużyny i czasami może wyglądać groźnie. Jednak nie taki diabeł straszny jak go malują – techniki trzeba nauczyć się krok po kroku i dzięki temu oswoić się z nią. Poza tym w rugby – choć na pierwszy rzut oka wydaje się to dziwne – bardzo ważna jest umiejętność... upadania. Tego też trzeba się nauczyć, aby zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa, gdy to nas będą atakować.

Bardziej przekonane? Wszystkie chętne dziewczyny, kobiety i panie zapraszamy do spróbowania nowej rzeczy i dania sobie szansy na zyskanie czegoś bezcennego – pasji.

 

Kontakt
tel.608 503 037
mail: rccnabor@gmail.com

Zobacz też

Wrzesień miesiącem kobiecego rugby w...

Grali nasi wychowankowie

Znamy terminarz "siódemek"

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.