Wrzesień miesiącem kobiecego rugby w Częstochowie

OK / 2015-08-27

Rugbistki RCC żegnają lato szlifując formę na bieżni lub siłowni, ponieważ sezon rozgrywkowy zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym rozpoczynamy akcję otwartych treningów skierowanych do wszystkich chętnych dziewczyn, które jeszcze przed jesienią chcą wzmocnić szeregi żeńskiej części klubu.

Mimo rekordowych upałów i licznych wakacyjnych wyjazdów zawodniczki RCC nie próżnowały i nie dały łatwo odstraszyć się wysokim temperaturom. Nie raz stawały na bieżni, mimo iż pogoda nasuwała tylko jedno skojarzenie – basen. Okres przygotowawczy powoli dobiega końca, dlatego jest to najlepszy moment na pozyskanie nowych zawodniczek, które wzmocnią drużynę w perspektywie startu w rozgrywkach jesiennych.

Wraz z pierwszym dzwonkiem rozpoczynamy akcję „Wrzesień miesiącem kobiecego rugby w Częstochowie”. Każdy trening naszych rugbistek będzie treningiem otwartym, podczas którego każda chętna dziewczyna będzie mogła spróbować swoich sił w rugby. Udział w treningu jest bezpłatny i niezobowiązujący. Jedyne czego potrzebuje dana ochotniczka to strój sportowy i dobre chęci. Nie wymagamy żadnej wiedzy lub doświadczenia sportowego – wszystkiego nauczymy na miejscu.

Może to czas, aby spróbować czegoś nowego? Zainteresowane prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny:

mail: rccnabor@gmail.com
tel. 608 503 037

Zobacz też

Trzech zawodników RCC wypożyczonych na rundę...

Powrót do treningów, znamy kadrę zespołu

Krzysztof Gola powołany na konsultację kadry...

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.